Дослідження: 20% ліків, які отримують люди в Африці, можуть бути неякісними чи підробленими
Джерело: The Guardian
На думку вчених, п’ята частина ліків, які отримують люди в Африці, може бути неякісною або сфальсифікованою, що може призводити до зростання антимікробної резистентності та смертей.
Зокрема науковці з Університету Бахір Дар в Ефіопії виявили, що 1639 із 7508 відібраних зразків ліків не пройшли принаймні одного тесту на якість. Їх кваліфікували як неякісні або фальсифіковані.
“Неякісні лікарські засоби” – це дозволені до використання медикаменти, які не відповідають стандартам якості. А “сфальсифіковані” – ті, в яких навмисно спотворено склад або походження.
“Це відкриття є значною проблемою для громадської охорони здоров’я. Якщо пацієнти отримують ліки, які є неякісними або відверто підробленими, це може призвести до неефективності лікування або навіть смерті, якій можна запобігти”, – наголосила Клаудія Мартінес, керівниця відділу досліджень Фонду доступної медицини.
Згідно з даними Управління ООН з наркотиків і злочинності, щороку 500 тисяч людей, які мешкають в Африці на південь від Сахари, стають жертвами використання фальсифікованих і неякісних ліків.
У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) зазначили, що найбільш фальсифікованими ліками в Африці є антибіотики та протималярійні препарати.
Неякісні або фальсифіковані антибіотики можуть містити хибні дози або неправильні активні інгредієнти, що призводить до неефективності лікування та виживання резистентних штамів.
ВООЗ заявила, що такі продукти, ймовірно, сприятимуть зростанню антимікробної стійкості. Згідно з дослідженням, найбільшу частку неякісних і фальсифікованих ліків має Малаві.
- У дитинстві порушення мікробіому кишечника внаслідок прийому антибіотиків може призводити до підвищеної агресивності в майбутньому. Вчені встановили, що зміни в кишкових бактеріях можуть впливати на гени, пов’язані з агресивною поведінкою.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.