Дослідження свідчить, що жінки краще за чоловіків переносять космічні польоти

Джерело: The Guardian

Результати нового дослідження свідчать, що жінки можуть бути стійкішими до стресу від космічного польоту, ніж чоловіки, та швидше відновлюватися після повернення на Землю.

Як розповіли у виданні, команда американських вчених проаналізувала реакцію імунної системи на політ у космос двох жінок і двох чоловіків, які у 2021 році облетіли Землю в межах місії SpaceX Inspiration4 як туристи. Отримані результати порівняли з даними 64 інших астронавтів.

Дослідження засвідчило, що активність генів у чоловіків була більше порушена, ніж у жінок. Також їм знадобилося більше часу, щоб нормалізувати свій стан після повернення на Землю.

Зокрема, серед постраждалих білків був фібриноген, який відіграє вирішальну роль у згортанні крові.

“Чоловіки, схоже, більше страждають від космічних польотів майже за всіма типами клітин і показниками”, – резюмували науковці.

При цьому дослідники зауважили, що незрозуміло, чому жінки можуть бути більш стійкими до космічних польотів, ніж чоловіки. Однією з можливих причин є здатність до вагітності.

“Спроможність переносити значні зміни у фізіології та гідродинаміці може бути дуже корисною не тільки для того, щоб виносити дитину, але й справлятися зі стресом космічного польоту на фізіологічному рівні”, – зазначив керівник дослідження Крістофер Мейсон.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.