Ексгенсек НАТО запропонував Україні приєднатися до Альянсу без окупованих Росією територій
Джерело: The Guardian
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висунув пропозицію щодо приєднання України до Альянсу, але без окупованих Росією територій.
Він зазначив, що таке часткове членство попередило б Росію про те, що вона не може зупинити приєднання України до Альянсу.
Андерс Фог Расмуссен тривалий час працював разом з керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком, зокрема напередодні останнього цьогорічного саміту НАТО у Вільнюсі.
Расмуссен, який був генеральним секретарем НАТО між 2009 і 2014 роками, наполягав на тому, що план часткового членства України не символізував би заморожування війни, а натомість означав би рішучість попередити Росію, що вона не може перешкодити Україні приєднатися до Альянсу.
Расмуссен також заявив, що справу про членство України в НАТО не можна знову відкладати наступного року.
“Настав час зробити наступний крок і запросити Україну до НАТО. Нам потрібна нова європейська архітектура безпеки, в якій Україна знаходиться в центрі НАТО”, – сказав він.
Расмуссен також стверджує, що якщо виключити з НАТО територію, яку зараз тимчасово контролює Росія, загроза конфлікту між Росією та НАТО буде зменшена.
“Абсолютна достовірність гарантій статті 5 утримала б Росію від посилення атак на українській території всередині НАТО і таким чином звільнила б українські сили для виходу на лінію фронту. Щоб зробити статтю 5 достовірною, Росія повинна мати чітке повідомлення про те, що на будь-яке порушення території НАТО буде відповідати”, – сказав ексгенсек.
За його словами, ця пропозиція певною мірою схожа на введення забороненої для Росії зони, щоб вона не могла літати над українською територією чи випускати ракети на українські міста.
- Колишній президент США Дональд Трамп може розпочати процес виходу США з НАТО, у разі перемоги на президентських виборах 2024 року.
- 11 жовтня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України з боку Альянсу стосуватиметься “протиповітряної оборони, артилерії та боєприпасів”.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер країна “рівна” з країнами-членами.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.