Експосол США в РФ: «Ніхто не просить роззброїти Ізраїль, але закликають до цього Україну»

Джерело: Майкл Макфол/X

Професор Стенфордського університету, колишній посол США в Росії та співголова міжнародної робочої групи з питань санкцій Майкл Макфол висловив обурення стосовно закликів щодо “роззброєння” України “як стратегії” мирного врегулювання війни.

Макфол зауважив, що він не помічає аналогічного підходу до “врегулювання” війни між Ізраїлем та Іраном.

Я не бачу нікого, особливо з Республіканської партії, хто б стверджував, що ми повинні роззброїти Ізраїль у межах стратегії, яка дозволяє змусити Ізраїль та Іран розпочати переговори про мирне врегулювання. Натомість я бачу безліч осіб, часто з Республіканської партії, які стверджують, що ми маємо роззброїти Україну у межах стратегії, що має допомогти Україні та Росії вести переговори про мирне врегулювання, — заявив професор.

Раніше лідер більшості у Сенаті Чак Шумер заявив, що під час телефонної розмови між президентом Джо Байденом і лідерами Конгресу досягнуто “консенсусу” стосовно того, що Конгресу необхідно діяти швидко, аби надіслати допомогу як Ізраїлю, так і Україні.

Він “сподівається”, що цього тижня можна щось зробити, щоб допомогти обом країнам.

На думку Шумера, найкращий спосіб надіслати допомогу Україні та Ізраїлю – розглянути та ухвалити Палатою представників додаткову програму нацбезпеки, яку раніше підтримав Сенат. Мовиться про пакет допомоги для обох країн на $95 млрд, який спікер Палати Майк Джонсон досі не виніс на голосування.

Наразі у Палаті представників перебуває об’єднаний законопроєкт щодо фінансування збройової допомоги Ізраїлю, Україні та іншим союзникам США. Тривалий час Джонсон відмовлявся ставити документ на голосування. Одначе, поки що незрозуміло, який саме законопроєкт винесуть на голосування щодо допомоги Ізраїлю.

Лідери Конгресу США з обох партій швидко засудили удари у відповідь Ірану по Ізраїлю, одначе, залишаються в суперечці щодо того, як передати додаткове фінансування Ізраїлю після нападів.

Республіканці з-поміж радикально налаштованих представників партії застерігають Джонсона від приєднання фінансування України до будь-якого пакету допомоги Ізраїлю.

Кампанія тиску з правого флангу на Джонсона відбувається на тлі закликів обох партій – зокрема й лідера Республіканської партії Мітча Макконелла – прийняти ухвалений Сенатом іноземний пакет, який включає кошти для України, Ізраїлю та Тайваню, стверджуючи, що це найшвидший спосіб отримати допомогу Ізраїлю.

Голова комітету з розвідки Палати представників, республіканець Майк Тернер висловив переконання, що Конгрес проголосує стосовно пакету допомоги Україні вже протягом тижня. Також він спрогнозував, що законопроєкт схвалять більшістю.

Також сенаторка США від Республіканської партії Джоні Ернст зауважила, що для ухвалення допомоги Україні законодавці прагнуть переконатися, що кошти скеровують саме на озброєння. Ернст наголосила на необхідності переконатися, що “кожен долар підзвітний”, адже традиційно населення у США хвилює питання корупції.

Ми повідомляли, що Майк Джонсон пообіцяв винести допомогу Україні на голосування в Палаті невдовзі після того, як Конгрес повернеться з великодніх канікул, найближчими днями. Водночас, який вигляд матиме законопроєкт – і хто його підтримає – залишається невизначеним через розбіжності між республіканцями та демократами щодо допомоги Києву та пов’язаної допомоги Ізраїлю.

У лютому Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів за підтримки обох партій. Джонсон чинив опір закликам представників обох партій просто винести сенатський законопроєкт на голосування в Палаті представників, заявивши, що його палата виступить зі своїм власним законопроектом, який додасть “деякі важливі нововведення”, не включені у версію Сенату.

Зауважимо, 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його, зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США, і попередив, що може не поставити його на голосування.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.

Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якої закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ оприлюднили оперативну інформацію станом на 23.30 16.05.2024 щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують виконувати завдання з відбиття широкомасштабної збройної агресії РФ. Наразі вздовж лінії фронту тривають бої.

Союзники по НАТО наближаються до погодження плану з відрядження військ в Україну для підготовки українських сил, перетинаючи ще одну з “червоних ліній” Путіна.

Пізно ввечері 16 травня російські війська атакували Харків безпілотниками. Згодом ворог здійснив ракетний обстріл міста.

Міністри фінансів країн “Великої семи”, котрі зустрінуться наступного тижня в Італії, підтримають план Європейського Союзу щодо використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні, підтвердив 16 травня офіційний представник міністерства фінансів Італії.

Пізно ввечері 16 травня російські війська атакували Харків безпілотниками. Влада міста поінформувала містян про роботу ППО, закликавши перебувати в укриттях.