Естонія готова стати провідником українських культурних ініціатив у країнах ЄС

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Естонія готова підтримувати ініціативи України у галузі культури та бути їх провідником в країнах Євросоюзу.

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв провів зустріч з головою Комітету закордонних справ парламенту Естонської Республіки Марко Міхкелсоном, під час якої сторони окреслили пріоритетні напрямки співпраці.

Також сторони обговорили підтримку України на міжнародній арені, збереження та відновлення української культурної спадщини,  зокрема створення електронних реєстрів, започаткування проєкту з підготовки українських фахівців за освітнім напрямом “реставрація” за фінансової та організаційної підтримки Естонії та інших країн ЄС та співпрацю щодо протидії російській дезінформації.

За словами Ростислава Карандєєва, для України зараз важливою є підтримка книговидання та поширення української літератури за кордоном, просування її на європейському книжковому ринку, розширення співпраці з профільними асоціаціями та провідними видавництвами країн ЄС. А також реалізація програми перекладів творів українських літераторів.

“Естонія готова підтримувати ініціативи України та бути їх провідником в країнах Євросоюзу. Це стосується проєктів зі збереження культурної спадщини, підготовки фахівців, спільного виробництва та промоції українського кіно, книговидання”, – зазначив голова Комітету закордонних справ парламенту Естонської Республіки Марко Міхкелсон.

Своєю чергою, Ростислав Карандєєв подякував естонській стороні за спільну роботу з підготовки номінації на включення до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО елементу “Українська писанка: традиція і мистецтво”.

Крім того, українську сторону зацікавив досвід Естонії в адаптації законодавства до європейського у сфері культури. Відтак, Мінкульт запропонував залучити естонських фахівців до аудиту української правової бази й розробки рекомендацій щодо модернізації правових відносин між державою та сферою культури.

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Оперативно-тактичне угруповання “Харків” заперечило інформацію про те, що у Харківську область перекинули північнокорейських військових.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.