Федеральна прокуратура США висунула звинувачення двом росіянам за відмивання коштів

Джерело: CNN

Федеральна прокуратура США висунула кримінальні звинувачення двом росіянам, звинуваченим у відмиванні коштів на мільярди доларів, і конфіскувала вебсайти, пов’язані з незаконними криптовалютними обмінами, у межах американської боротьби з російською кіберзлочинністю.

У міністерстві юстиції США повідомили, що один з підозрюваних – Сергій Іванов – майже 20 років відмивав кошти. Другий підозрюваний – Тимур Шахмаметов – звинувачується в управлінні ринком кіберзлочинців “Joker’s Stash”, який отримав сотні мільйонів доларів прибутку від продажу викраденої інформації з платіжних карток.

На цей час ніхто з підозрюваних не затриманий, відтак Держдепартамент США пропонує 10 000 000 доларів за інформацію, яка допоможе арештувати чи засудити росіян.

В обвинувальному висновку мовиться, що Іванов та Шахмаметов звинувачуються у банківському шахрайстві і злочинах, пов’язаних з відмиванням коштів. Шахмаметову також висунуто звинувачення у змові з метою шахрайства, через його доступ до даних викрадених платіжних карт.

Мінфін США запровадив санкції проти Іванова та криптовалютної біржі Cryptex, яка пов’язана з кіберзлочинністю на сотні мільйонів доларів.

“Працюючи з нашими голландськими партнерами, ми закрили Cryptex, незаконну криптовалюту, і повернули мільйони доларів у криптовалюті”, – повідомила заступниця генпрокурора США Ліза Монако.

Секретна служба США розслідувала цю справу, вилучила вебдомени, пов’язані з Cryptex, і отримала постанову суду про арешт доменів, пов’язаних з двома іншими службами переказу грошей і відмивання грошей, пов’язаних з Івановим, повідомило міністерство юстиції.

Іванова та Шахмаметова також звинувачують у допомозі у відкритті вебсайтів, які продають інформацію про викрадені кредитні та дебетові картки. Згідно з даними правоохоронних органів США, ці сайти рекламували фінансову інформацію, викрадену в десятків мільйонів американців. Крім того, мільйони доларів у вигляді платежів за програми-вимагачі та продажу наркотиків через даркнет нібито проходили через крипторахунки, пов’язані з послугами Іванова.

Уряд США роками намагався змусити Росію розправитися з кіберзлочинцями, які діють з її території, часто безрезультатно. У січні 2022 року, коли російська влада затримала підозрюваного в атаці програми-вимагача на оператора американського трубопроводу, офіційні особи США ненадовго висловили оптимізм щодо того, що така співпраця може покращитися. Але ці надії швидко розвіялися після повномасштабного вторгнення Росії в Україну через місяць.

Протягом багатьох років Joker’s Stash був домінуючим гравцем у російськомовному кримінальному підпіллі. Кримінальний форум рекламував дані, викрадені під час серйозних зловживань американських корпорацій. За повідомленням міністерства юстиції,

Шахмаметов нібито використовував інші кримінальні онлайн-форуми, щоб розповісти про Joker’s Stash і величезну кількість викрадених даних, які зберігаються в ньому.

Після того, як правоохоронні органи США та Європи конфіскували деякі комп’ютерні сервери, якими користувався Joker’s Stash, у 2021 році форум заявив, що він закривається. Але полювання правоохоронних органів США на двох росіян триває.

У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.

Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.

Після тріумфальної перемоги Олександра Усика над Тайсоном Ф’юрі в Саудівській Аравії, на ринг вийшов Даніель Дюбуа. Британський боксер, який володіє вакантним титулом IBF, кинув виклик Олександру Усику, запросивши його на реванш. Українець погодився.

У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся повторний поєдинок між Олександром Усиком і Тайсоном Ф’юрі. Українець здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого бою.

Албанія запровадила річну заборону на TikTok, після того, як вбивство підлітка минулого місяця викликало занепокоєння щодо безпеки дітей у соціальних мережах.