Федеральна прокуратура США висунула звинувачення двом росіянам за відмивання коштів

Джерело: CNN

Федеральна прокуратура США висунула кримінальні звинувачення двом росіянам, звинуваченим у відмиванні коштів на мільярди доларів, і конфіскувала вебсайти, пов’язані з незаконними криптовалютними обмінами, у межах американської боротьби з російською кіберзлочинністю.

У міністерстві юстиції США повідомили, що один з підозрюваних – Сергій Іванов – майже 20 років відмивав кошти. Другий підозрюваний – Тимур Шахмаметов – звинувачується в управлінні ринком кіберзлочинців “Joker’s Stash”, який отримав сотні мільйонів доларів прибутку від продажу викраденої інформації з платіжних карток.

На цей час ніхто з підозрюваних не затриманий, відтак Держдепартамент США пропонує 10 000 000 доларів за інформацію, яка допоможе арештувати чи засудити росіян.

В обвинувальному висновку мовиться, що Іванов та Шахмаметов звинувачуються у банківському шахрайстві і злочинах, пов’язаних з відмиванням коштів. Шахмаметову також висунуто звинувачення у змові з метою шахрайства, через його доступ до даних викрадених платіжних карт.

Мінфін США запровадив санкції проти Іванова та криптовалютної біржі Cryptex, яка пов’язана з кіберзлочинністю на сотні мільйонів доларів.

“Працюючи з нашими голландськими партнерами, ми закрили Cryptex, незаконну криптовалюту, і повернули мільйони доларів у криптовалюті”, – повідомила заступниця генпрокурора США Ліза Монако.

Секретна служба США розслідувала цю справу, вилучила вебдомени, пов’язані з Cryptex, і отримала постанову суду про арешт доменів, пов’язаних з двома іншими службами переказу грошей і відмивання грошей, пов’язаних з Івановим, повідомило міністерство юстиції.

Іванова та Шахмаметова також звинувачують у допомозі у відкритті вебсайтів, які продають інформацію про викрадені кредитні та дебетові картки. Згідно з даними правоохоронних органів США, ці сайти рекламували фінансову інформацію, викрадену в десятків мільйонів американців. Крім того, мільйони доларів у вигляді платежів за програми-вимагачі та продажу наркотиків через даркнет нібито проходили через крипторахунки, пов’язані з послугами Іванова.

Уряд США роками намагався змусити Росію розправитися з кіберзлочинцями, які діють з її території, часто безрезультатно. У січні 2022 року, коли російська влада затримала підозрюваного в атаці програми-вимагача на оператора американського трубопроводу, офіційні особи США ненадовго висловили оптимізм щодо того, що така співпраця може покращитися. Але ці надії швидко розвіялися після повномасштабного вторгнення Росії в Україну через місяць.

Протягом багатьох років Joker’s Stash був домінуючим гравцем у російськомовному кримінальному підпіллі. Кримінальний форум рекламував дані, викрадені під час серйозних зловживань американських корпорацій. За повідомленням міністерства юстиції,

Шахмаметов нібито використовував інші кримінальні онлайн-форуми, щоб розповісти про Joker’s Stash і величезну кількість викрадених даних, які зберігаються в ньому.

Після того, як правоохоронні органи США та Європи конфіскували деякі комп’ютерні сервери, якими користувався Joker’s Stash, у 2021 році форум заявив, що він закривається. Але полювання правоохоронних органів США на двох росіян триває.

Французькі ЗМІ повідомили, що в Катарі нібито досягли угоди з Україною та Росією про обмін тринадцятьма дітьми. Однак Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заперечив цю інформацію, зазначивши, що жодних угод про обмін дітьми не було і не може бути.

Організація Об’єднаних Націй (ООН) не має коштів для допомоги українцям цієї зими, повідомила представниця агентства ООН у справах біженців Кароліна Ліндхольм Біллінг.

У Вінницькій області затримано агента ФСБ РФ, який слідкував за переміщенням бойової техніки Сил оборони у напрямку фронту.

Перша в Албанії міжнародна рефері видалила сторінку в соцмережах через хвилю сексистських коментарів і повідомлень.

Вранці 27 вересня російські окупанти завдали ракетного удару по Кривому Рогу. Є влучання в будівлю поліцейського управління.