Фінляндія закриває також водні пункти пропуску на кордоні з Росією

Джерело: пресслужба митної служби РФ

Вже з 15 квітня Фінляндія запроваджує нові обмеження щодо роботи пунктів пропуску на кордоні з Росією, закриваючи також водні шляхи перетину.

Зазначається, що рух по Сайменському каналу через Нуйямаа припинять зокрема для прогулянкових суден. Також на невизначений термін закриваються морські пункти пропуску Хаапасаарі та Сантіо.

Окрім того, раніше Фінляндія ухвалила рішення стосовно продовження повного закриття всіх сухопутних пунктів пропуску на російсько-фінляндському кордоні (Іматра, Куусамо, Ніірала, Нуйямаа, Райя-Йосепі, Салла, Ваалімаа та Вартіус) до особливого розпорядження.

4 квітня, уряд Фінляндії продовжив закриття пунктів пропуску на кордоні з Росією до подальшого повідомлення, а також додав кілька портів до свого списку, куди буде заборонено подорожувати.

Раніше уряд Фінляндії вирішив продовжити закриття кордону з Росією ще на два місяці – щонайменше до 14 квітня.

Влада Фінляндії вважає це довгостроковою ситуацією. Цієї весни ми не бачили нічого, що дозволило б нам зробити висновок, що ситуація суттєво змінилася, — заявила міністерка внутрішніх справ Марі Рантанен.

Фінляндія закрила свої сухопутні кордони з Росією наприкінці минулого року. Також з 16 березня у Фінляндії заборонили перебування автомобілів з російською реєстрацією.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.