Флот РФ у Балтиці відрепетирував бої за Калінінградську область

Джерело: The Moscow Times

Російський військово-морський флот 11 березня провів навчання в Балтійському морі за участю близько десяти кораблів. За повідомленням пресслужби Балтійського флоту РФ, були здійснені “групові електронні пуски” ракет із берегових комплексів “Бал” і “Бастіон” по “умовному загону з понад десяти кораблів противника”.

До навчань залучили малі ракетні кораблі, десантні катери, протичовнові кораблі, тральщики, судна забезпечення, а також авіацію Балтійського флоту. За сценарієм, умовний противник мав завдати ракетно-артилерійських ударів по російських кораблях і берегових позиціях, висадити десант у Калінінградській області РФ та просунутися вглиб регіону.

Російські військові заявили, що берегові ракетні комплекси розгорнули для “захисту морських кордонів”. Військові підрозділи Балтійського флоту РФ перебувають на постійному бойовому чергуванні.

Також зазначається, що навчання відбулися на тлі “зростаючої активності НАТО” в Балтійському регіоні. У січні Альянс розпочав операцію Baltic Sentry, спрямовану на захист підводної інфраструктури після низки атак на кабелі західних країн, у яких підозрюють російські спецслужби. У лютому до Фінляндії прибув підрозділ морської піхоти США для співпраці з береговою охороною країни.

Раніше міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас повідомив, що країна встановила “зуби дракона” на мосту через річку Неман, що веде до Калінінградської області РФ. Також у майбутньому міст додатково укріплять залізними балками.

Міністр зауважив, що нині литовська армія випробовує укріплення, оцінюючи, як вони стримують важку ворожу техніку. Кащюнас запевнив, що укріплення вибудовують за планом.

До цього, влада Литви встановила протитанкові зуби дракона на кордоні з Калінінградською областю РФ. У серпні 2024 року Литва закупила та направила до кордонів із РФ та Білоруссю протитанкові їжаки, “зуби дракона” та інші оборонні засоби, повідомив міністр оборони.

Також повідомлялося, що Литва розпочне будівельні роботи зі зведення фортифікаційних споруд на кордоні з Калінінградською областю та Білоруссю.

Окрім того, глава МВС Литви Агне Білотайте обговорила з представниками Міністерства національної оборони, Міністерства зв’язку, Національного центру управління кризовими ситуаціями масову евакуацію у разі війни. Влада планує проводити просвітницькі заходи та навчання, а також заздалегідь поінформувати мешканців про наявність евакуаційних пунктів.

На початку липня 2024 року МВС країни запросило у муніципалітетів інформацію про кількість осіб, яких передбачається евакуювати, маршрути евакуації, транспорт, місця розміщення та необхідне фінансування. Зауважується, що після завершення підготовки плану евакуації нову редакцію опису порядку організації мешканців затвердять постановою уряду. Ідею також випробують під час навчань з цивільної оборони на державному рівні.

Ми повідомляли, що 2 липня мер Вільнюса Валдас Бенкунскас представив план оборони столиці Литви на випадок війни. Зокрема серед заходів розглядають також евакуацію містян.

Додамо, влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

5 червня 2024 року міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.