Фон дер Ляєн присудили премію Карла Великого
Джерело: DW
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
Комітет премії відзначив її заслуги у боротьбі з пандемією коронавірусу, стримування РФ та просування “зеленої угоди” ЄС – комплексу заходів, за допомогою яких Євросоюз має намір до 2050 року досягти кліматичної нейтральності.
Європейська модель життя, заснована на свободі, мирі, демократії та процвітанні, перебуває під загрозою, – мовиться в обґрунтуванні нагороди. – Світовий порядок змінюється, і Європа має діяти. Урсула фон дер Ляєн – людина, яка відповідає за це стратегічне завдання Європейського союзу і вирішує її.
Вона відіграє важливу роль у “єдиній та успішній” відповіді ЄС на кризи епохального масштабу, відзначають 19 членів комітету премії.
Урсула фон дер Ляєн очолює Європейську комісію з 2019 року. У липні 2024 року вона була переобрана на другий термін, отримавши підтримку від Європейської народної партії (ЄНП), яка залишилася найбільшим політичним блоком у Європарламенті, попри успіх правих на червневих виборах.
У програмі фон дер Ляєн мовилося про зміцнення економіки та обороноздатності ЄС, подальшу підтримку України та посилення міграційної політики.
У 2025 році премія Карла Великого вперше має також грошовий вираз – 1 млн євро. За бажанням меценатів, сімейної пари з Ахена ці кошти мають бути витрачені на проєвропейські проекти.
Додамо, видання Forbes оприлюднило рейтинг 100 найвпливовіших жінок світу, який уже другий рік поспіль очолює президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Як зазначається, Урсула фон дер Ляєн стала першою жінкою на посаді президента Єврокомісії. Вона відповідає за законодавство, яке впливає на життя понад 450 мільйонів європейців. Цього року її вдруге переобрали на цю посаду.
Серед її основних досягнень – розроблення законопроєкту про допомогу в боротьбі з наслідками пандемії COVID-19, а також активна підтримка України після початку повномасштабного вторгнення.
Довідка. Міжнародна премія імені Карла Великого вважається однією з найпочесніших нагород у Європі. З 1950 року вона вручається щорічно в Ахені тим, хто зробив видатний внесок у справу об’єднання континенту. У різні роки її отримували генсек ООН Антоніу Гутерріш, папа римський Іоанн Павло II та голова Конференції європейських рабинів Пінхас Гольдшмідт, український народ.
- 18 липня 2024 року Урсулу фон дер Ляєн перепризначили головою Єврокомісії ще на п’ять років. Пріоритети свого нового п’ятирічного терміну голова ЄК окреслила у 31-сторінковій програмі.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз повинен враховувати військові потреби України, оскільки це визначає майбутню стратегію оборонної промисловості Європи.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що вона “вражена” прогресом, якого Україна досягла у впровадженні реформ, необхідних для приєднання до ЄС.
- Урсула фон дер Ляєн високо оцінила “дивовижний” прогрес України у впровадженні реформ для боротьби з корупцією, захисту прав меншин і забезпечення незалежної судової системи.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.