Фонд Порошенка закликав місцеву владу Львова почати відновлення знищеного РФ музею Шухевича

Джерело: фонд Порошенка

Благодійний фонд Петра Порошенка нагадав, що рік тому росіяни знищили Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, а за цей час відбудова історичної памʼятки так і не розпочалась – попри те, що Фонд запропонував фінансову допомогу для відновлення зруйнованої будівлі.

Як зазначається, ідею відновлення будинку підтримано на зустрічі громадськості 17 січня 2024 року у Львові, в історичному музеї, зокрема донькою Романа Шухевича Марією Трильовською, головою Братства ОУН-УПА Богданом Боровичем, дисидентом та громадським діячем Мирославом Мариновичем, народними депутатами України, депутатами Львівської обласної та міської рад.

“Однак, усупереч побажанням львівської громади, міська влада проігнорувала пропозицію Фонду Порошенка якнайшвидше відбудувати Музей Шухевича. Натомість львівські чиновники в умовах погіршення економічної ситуації та підвищення податків вирішили організувати збір коштів з людей”, – йдеться в повідомленні.

За словами представників Фонду, відбувається свідоме затягування процесу відновлення музейного комплексу.

“Перше і найважливіше, що має бути зроблено, – відновити цей будинок у такому вигляді, в якому він був до того, коли його зруйнували російські шахеди. У нас немає могили Романа Шухевича, тому і для родини, і для всіх українців саме це місце є місцем вшанування загиблого генерала”, – наголосили у Фонді.

Повідомляється, що будівля Музею – це колишній підпільний штаб ОУН, де Шухевич переховувався в останні роки свого життя, і де його вбили радянські кадебісти у 1950 році.

“5 березня 2025 року виповниться 75 років від дня героїчної загибелі легендарного командира УПА. Було б дуже символічно, справедливо і правильно вшанувати памʼять Шухевича не на руїнах, а у відбудованому музеї. Фонд Порошенка закликає: врешті-решт припиніть балаканину та затягування процесу відбудови, ховаючись за паперотворчістю, і почніть роботи з відновлення Музею Шухевича”, – зауважили у Фонді Порошенка.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.