Франція провела таємні навчання щодо введення військ в Україну – ЗМІ

Джерело: Іntelligence online

Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.

Навчання відбулися восени, та тривали десять днів. У них взяли участь підрозділи спеціальних операцій сухопутних військ (CAST). 3200 французьких військових тренувалися на території, яка нагадувала закрут річки Дніпро на північ від Києва. Їхня тактика базувалася на досвіді Збройних сил України, яким вдалося стримати повномасштабний російський наступ у лютому 2022 року.

Коли обговорювали ідею розміщення європейських військ в Україні, французькі війська вже готувалися до такого сценарію наприкінці 2024 року.

Навчання ґрунтувалися на аналізі досвіду маневрів ЗСУ.

13 січня президент України Володимир Зеленський повідомив, що обговорив із главою Франції Емманюелем Макроном ідею розміщення західних військових у межах гарантій безпеки.

Ми розглянули практичні кроки щодо її реалізації, можливе розширення та залучення інших країн до цього процесу, — уточнив він. За кілька днів до цього Зеленський заявив, що такий крок стане “одним із найкращих інструментів” примусу Росії до миру.

Макрон та посадовці його уряду неодноразово заявляли про можливість розгортання військового контингенту в Україні для виконання різних функцій. Наприклад, президент говорив, що французькі війська могли б навчати бійців ЗСУ або служити миротворцями, допомагаючи підтримувати угоду про припинення вогню. Також Макрон припускав відправлення солдатів, якщо Росія прорве фронт та Київ попросить допомоги. Військові аналітики припускали, що французькі війська могли б замінити українців на кордонах країни з Білоруссю і невизнаним Придністров’ям, щоб підрозділи ЗСУ могли вирушити в регіони, де тривають активні бої.

Раніше стало відомо, що Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.

Зауважується, що виключно виняткові обставини можуть змусити Макрона залишити Францію. Країна переживає найглибшу політичну кризу: у вівторок все ще не було зрозуміло, хто може стати новим прем’єр-міністром, і як до кінця року ухвалити бюджет на 2025 рік, якщо в Національних зборах жодна партія не має більшості.

Водночас існує й інший політичний порядок денний, який не терпить зволікань. Дональд Трамп, який неодноразово заявляв, що “за 24 години” зможе встановити мир в Україні, 20 січня вдруге зайде у Білий дім.

7 грудня, перед урочистостями з нагоди відновлення Нотр-Даму, Макрон провів зустріч з Трампом у Єлисейському палаці, після чого до них приєднався Володимир Зеленський.

Як пояснив колишній заступник генсека НАТО Каміль Гранд, Макрон передав Трампу, що Європа не може бути виключена з переговорів США з Росією, адже має важливі інтереси у сфері безпеки. Франція готова підтримати цей процес фінансово та взяти на себе ризики щодо захисту суверенітету України.

Основою французької ініціативи є миротворча місія, котра забезпечить дотримання Кремлем майбутнього перемир’я та демаркаційної лінії. За словами експерта Елі Тененбаума, місія могла б складатися з п’яти бригад, або близько 40 тисяч військових, і Польща могла б очолити одну з них.

Кілька практичних сценаріїв передбачають гарантії безпеки, котрі можуть реалізувати за трьома моделями:

  1. “Німецька модель” – прийняття України до НАТО навіть без визначених кордонів.
  2. “Ізраїльська модель” – постачання зброї навіть після встановлення миру.
  3. “Корейська модель” – міжнародна миротворча місія для контролю демаркаційної лінії.

Місія може включати елементи інших моделей і стати основою для гарантій безпеки України.

У виданні нагадали, що Макрон одноосібно приймає рішення щодо використання збройних сил країни та визначає напрями зовнішньої політики Франції.

Найбільшою проблемою, однак, залишається позиція Путіна: наразі він не давав жодних сигналів про те, що готовий відмовитися від контролю над усією Україною. 

Додамо, 12 грудня очільник Франції Емманюель Макрон відвідав Польщу, щоб оприлюднити підсумки переговорів з обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом та главою України Володимиром Зеленським у Парижі.

Раніше Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

Також Макрон заявив, що кілька країн погодили план відправки військових інструкторів до України.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.