Генерал Бундесверу: Німеччина має бути готова до війни з РФ через п’ять років

Джерело: Карстен Брейер в інтерв’ю Welt am Sonntag

Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.

Брейер наголосив, що Німеччині слід бути готовою до війни вже через п’ять років. Підвищення боєздатності до рівня вимог воєнного часу означає не лише готовність особового складу та матеріальне постачання, а й необхідність змін у менталітеті суспільства та самих німецьких військових.

Вперше після закінчення холодної війни Євросоюз зіштовхнулася із загрозою можливої війни ззовні. Аналітики бачать “військову загрозу з боку Росією”, це не означає, що війна буде, наголосив експерт.

Брейер зазначив, що у діях Путіна бачить намір розширити війну за межі України. Про це свідчить те, що він пише і говорить, а також щодо його дій в Україні.

Тож розміщення у сусідній з РФ Литві бригади бундесверу на постійній основі надсилає одразу кілька важливих сигналів.

Сигнал Москві: “Ми налаштовані серйозно і підтримуємо наших союзників щодо НАТО”. Сигнал Вільнюсу: “ми стоїмо з вами пліч-о-пліч, на нас можна покластися”. Сигнал населенню ФРН: “Ми повертаємо іншим щось із отриманого від союзників під час холодної війни, а саме – військовий захист, який ми змогли використати не лише для економічного розвитку нашої країни”, – пояснив Брейер.

Зауважимо, Німеччина відправить тисячі своїх військових до російського кордону. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус порівняв “історичну” угоду із розміщенням союзних військ у Західній Німеччині, які направили для захисту Західної Європи у разі нападу СРСР під час холодної війни.

Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва.

З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.

Раніше німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.