Генерал Бундесверу: Німеччина має бути готова до війни з РФ через п’ять років

Джерело: Карстен Брейер в інтерв’ю Welt am Sonntag

Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.

Брейер наголосив, що Німеччині слід бути готовою до війни вже через п’ять років. Підвищення боєздатності до рівня вимог воєнного часу означає не лише готовність особового складу та матеріальне постачання, а й необхідність змін у менталітеті суспільства та самих німецьких військових.

Вперше після закінчення холодної війни Євросоюз зіштовхнулася із загрозою можливої війни ззовні. Аналітики бачать “військову загрозу з боку Росією”, це не означає, що війна буде, наголосив експерт.

Брейер зазначив, що у діях Путіна бачить намір розширити війну за межі України. Про це свідчить те, що він пише і говорить, а також щодо його дій в Україні.

Тож розміщення у сусідній з РФ Литві бригади бундесверу на постійній основі надсилає одразу кілька важливих сигналів.

Сигнал Москві: “Ми налаштовані серйозно і підтримуємо наших союзників щодо НАТО”. Сигнал Вільнюсу: “ми стоїмо з вами пліч-о-пліч, на нас можна покластися”. Сигнал населенню ФРН: “Ми повертаємо іншим щось із отриманого від союзників під час холодної війни, а саме – військовий захист, який ми змогли використати не лише для економічного розвитку нашої країни”, – пояснив Брейер.

Зауважимо, Німеччина відправить тисячі своїх військових до російського кордону. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус порівняв “історичну” угоду із розміщенням союзних військ у Західній Німеччині, які направили для захисту Західної Європи у разі нападу СРСР під час холодної війни.

Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва.

З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.

Раніше німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна. 

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.