Глобальне потепління може призвести до вимирання окремих видів риб у Світовому океані – вчені

Джерело: Phys.org

Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.

Як розповіли у виданні, цьогоріч Атлантичний океан і Мексиканська затока – тепліші, ніж будь-коли раніше, температура води в останній перевищила 31°С впродовж одного тижня в серпні.

Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень стежили за постійним підвищенням температури океану з квітня, і виявили, що в цей період тисячі мертвих риб викидалися на берег у прибережних районах Флориди.

За словами службовців охорони дикої природи у деяких із цих районів, причиною смертей став  низький рівень кисню (гіпоксію) у воді.

“На тлі підвищення температури кількість доступного кисню у воді зменшується. Нестача кисню створює проблеми для риб. Це важко уявити, але риба може потонути”, – пояснив Мартін Гроселл, професор і завідувач кафедри морської біології та екології в Університеті Маямі.

Зазначається, що вищі температури можуть по-різному вплинути на процеси в організмі риби.

“Коли температура підвищується, швидкість метаболізму зростає. Це означає, що риби потребують більше кисню та енергії для виживання. Якщо недостатньо кисню або бракує їжі, рибам доведеться компенсувати енергію за рахунок інших процесів, зокрема розмноження та росту, що може вплинути на всю популяцію”, – зауважила Даніель Макдональд, професорка морської біології та екології та експерт з фізіології та поведінки риб.

Водночас, на думку вчених, висока солоність також може бути причиною високої смертності риб.

Попри те, що певні види риб почали мігрувати в більш прохолодні місця Світового океану, вчені припускають, що внаслідок кліматичних змін риба буде зменшуватися в своїх розмірах.

На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.

СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.