Глобальне потепління може призвести до вимирання окремих видів риб у Світовому океані – вчені

Джерело: Phys.org

Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.

Як розповіли у виданні, цьогоріч Атлантичний океан і Мексиканська затока – тепліші, ніж будь-коли раніше, температура води в останній перевищила 31°С впродовж одного тижня в серпні.

Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень стежили за постійним підвищенням температури океану з квітня, і виявили, що в цей період тисячі мертвих риб викидалися на берег у прибережних районах Флориди.

За словами службовців охорони дикої природи у деяких із цих районів, причиною смертей став  низький рівень кисню (гіпоксію) у воді.

“На тлі підвищення температури кількість доступного кисню у воді зменшується. Нестача кисню створює проблеми для риб. Це важко уявити, але риба може потонути”, – пояснив Мартін Гроселл, професор і завідувач кафедри морської біології та екології в Університеті Маямі.

Зазначається, що вищі температури можуть по-різному вплинути на процеси в організмі риби.

“Коли температура підвищується, швидкість метаболізму зростає. Це означає, що риби потребують більше кисню та енергії для виживання. Якщо недостатньо кисню або бракує їжі, рибам доведеться компенсувати енергію за рахунок інших процесів, зокрема розмноження та росту, що може вплинути на всю популяцію”, – зауважила Даніель Макдональд, професорка морської біології та екології та експерт з фізіології та поведінки риб.

Водночас, на думку вчених, висока солоність також може бути причиною високої смертності риб.

Попри те, що певні види риб почали мігрувати в більш прохолодні місця Світового океану, вчені припускають, що внаслідок кліматичних змін риба буде зменшуватися в своїх розмірах.

Організація ООН, котра надає допомогу в розслідуванні найсерйозніших злочинів у Сирії, заявила 23 грудня, що нова влада країни сприяла обговоренню співпраці під час візиту до Дамаска.

Двоє астронавтів Бутч Вілмор та Суні Вільямс, які опинилися на Міжнародній космічній станції на борту Boeing Starliner у червні цього року, не повернуться на Землю принаймні до березня 2025 року.

Талеб Аль-Абдулмохсен, підозрюваний у нападі на різдвяний ярмарок у Магдебурзі, залишив заповіт у машині, за допомогою якої скоїв напад.

Влада РФ вважає  розлив мазуту через аварію танкерів у Чорному морі “великою екологічною катастрофою”, однак, не планує запроваджувати режим надзвичайної ситуації федерального масштабу, заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Агентство із захисту даних Італії оштрафувало компанію-власницю ChatGPT OpenAI на €15 мільйонів та зобовʼязало провести 6-місячну кампанію в італійських медіа, щоб підвищити обізнаність людей про роботу ChatGPT, зокрема про збір даних користувачів для навчання алгоритмів.