Глобальне потепління може призвести до вимирання окремих видів риб у Світовому океані – вчені

Джерело: Phys.org
Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.
Як розповіли у виданні, цьогоріч Атлантичний океан і Мексиканська затока – тепліші, ніж будь-коли раніше, температура води в останній перевищила 31°С впродовж одного тижня в серпні.
Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень стежили за постійним підвищенням температури океану з квітня, і виявили, що в цей період тисячі мертвих риб викидалися на берег у прибережних районах Флориди.
За словами службовців охорони дикої природи у деяких із цих районів, причиною смертей став низький рівень кисню (гіпоксію) у воді.
“На тлі підвищення температури кількість доступного кисню у воді зменшується. Нестача кисню створює проблеми для риб. Це важко уявити, але риба може потонути”, – пояснив Мартін Гроселл, професор і завідувач кафедри морської біології та екології в Університеті Маямі.
Зазначається, що вищі температури можуть по-різному вплинути на процеси в організмі риби.
“Коли температура підвищується, швидкість метаболізму зростає. Це означає, що риби потребують більше кисню та енергії для виживання. Якщо недостатньо кисню або бракує їжі, рибам доведеться компенсувати енергію за рахунок інших процесів, зокрема розмноження та росту, що може вплинути на всю популяцію”, – зауважила Даніель Макдональд, професорка морської біології та екології та експерт з фізіології та поведінки риб.
Водночас, на думку вчених, висока солоність також може бути причиною високої смертності риб.
Попри те, що певні види риб почали мігрувати в більш прохолодні місця Світового океану, вчені припускають, що внаслідок кліматичних змін риба буде зменшуватися в своїх розмірах.
- По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що несуть жахливі наслідки для здоров’я планети.
- Океанська вода поблизу узбережжя Флориди розігрілася так сильно, що стала небезпечною для третього за величиною бар’єрного рифу у світі. Тому вчені вимушені діставати корали, щоб помістити їх у прохолодніші контейнери на землі.
- Дослідження Національного океанографічного центру Саутгемптонського університету, опубліковане в журналі Nature, показує, що океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.