Глобальне потепління може призвести до вимирання окремих видів риб у Світовому океані – вчені
Джерело: Phys.org
Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.
Як розповіли у виданні, цьогоріч Атлантичний океан і Мексиканська затока – тепліші, ніж будь-коли раніше, температура води в останній перевищила 31°С впродовж одного тижня в серпні.
Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень стежили за постійним підвищенням температури океану з квітня, і виявили, що в цей період тисячі мертвих риб викидалися на берег у прибережних районах Флориди.
За словами службовців охорони дикої природи у деяких із цих районів, причиною смертей став низький рівень кисню (гіпоксію) у воді.
“На тлі підвищення температури кількість доступного кисню у воді зменшується. Нестача кисню створює проблеми для риб. Це важко уявити, але риба може потонути”, – пояснив Мартін Гроселл, професор і завідувач кафедри морської біології та екології в Університеті Маямі.
Зазначається, що вищі температури можуть по-різному вплинути на процеси в організмі риби.
“Коли температура підвищується, швидкість метаболізму зростає. Це означає, що риби потребують більше кисню та енергії для виживання. Якщо недостатньо кисню або бракує їжі, рибам доведеться компенсувати енергію за рахунок інших процесів, зокрема розмноження та росту, що може вплинути на всю популяцію”, – зауважила Даніель Макдональд, професорка морської біології та екології та експерт з фізіології та поведінки риб.
Водночас, на думку вчених, висока солоність також може бути причиною високої смертності риб.
Попри те, що певні види риб почали мігрувати в більш прохолодні місця Світового океану, вчені припускають, що внаслідок кліматичних змін риба буде зменшуватися в своїх розмірах.
- По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що несуть жахливі наслідки для здоров’я планети.
- Океанська вода поблизу узбережжя Флориди розігрілася так сильно, що стала небезпечною для третього за величиною бар’єрного рифу у світі. Тому вчені вимушені діставати корали, щоб помістити їх у прохолодніші контейнери на землі.
- Дослідження Національного океанографічного центру Саутгемптонського університету, опубліковане в журналі Nature, показує, що океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Куницький, ймовірно, виїхав за кордон у відрядження і не повернувся в Україну. Про це 5 листопада повідомило видання Bihus.info з посиланням на власні джерела.
Четверо підлітків зазнали травм, двоє з них – перебувають у важкому стані, внаслідок нападу із використанням сокири в паризькій приміській електричці.
У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.
Африканські пінгвіни опинилися під загрозою вимирання в дикій природі. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи, чисельність цих птахів скоротилася на 75% за останні три десятиліття. На сьогодні їх залишилося близько 19,8 тисячі особин, з яких менше ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження.
Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.