Глобальне потепління призвело до загибелі тисяч пташенят імператорських пінгвінів – The Guardian

Джерело: The Guardian

В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.

Результати дослідження засвідчили, що наприкінці минулого року глобальне потепління призвело до “катастрофічного збою в розмноженні цих тварин”.

Науковці проаналізували супутникові знімки, зроблені в період з жовтня по грудень 2022 року, і встановили, що у певний період на материку до рекордно низького рівня впала кількість антарктичного льоду.

За оцінками спеціалістів, в той період могло загинути близько 7 тис. пташенят пінгвінів, які не мали водонепроникного пір’я.

“Якщо у цьому віці пташенята занурюються у воду, то вони тонуть, а якщо перебувають на кризі, то найімовірніше замерзнуть”, – пояснив дослідник Британської антарктичної служби і автор дослідження Пітер Фретвелл.

За словами наукової співробітниці Австралійського антарктичного відділу Барбари Вінеке, у період до жовтня пташенята знаходяться в так званих “яслах”, тоді як обоє їхніх батьків ловлять рибу.

“У пташенят ще не має пухового оперення. Якщо лід під ними тане і вони падають у воду, то гинуть”, – наголосила Вінеке.

Як пояснили фахівці, популяція імператорських пінгвінів залежить від льоду, який щороку зменшується, зокрема, через нагрівання світового океану.

Лід вже розтанув на території довжиною близько 1,5 тис. км і це, починаючи з 2018 року, могло спричинити загибель 30% із відомих 62 колоній імператорських пінгвінів в Антарктиді.

  • Науковці з Великої Британії проводять чотирирічні випробування, щоб зрозуміти, чи може годування корів екстрактом із нарцисів зменшити метанові викиди й уповільнити глобальне потепління.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.