Грошову допомогу від Фонду Шептицького отримають ще 12 звільнених з полону українок
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Одноразову грошову допомогу від Фонду Шептицького у розмірі 10 тисяч злотих (приблизно 90 тисяч гривень) отримають ще 12 звільнених з полону українок.
Фонд блаженного Климентія Шептицького продовжує реалізацію програми підтримки українських жінок, які були визволені з російського полону.
Програму ініціювали канцелярія прем’єр-міністра Польщі та Мінреінтеграції. Кошти надаються урядом Польщі.
На останньому засіданні комісії Фонду було ухвалено рішення про надання грошової допомоги ще 12 жінкам, яких звільнили з полону. Кожна з них отримає одноразову допомогу у розмірі 10 тисяч злотих (приблизно 90 тисяч гривень) до оподаткування. Таким чином, цьогоріч така фінансова підтримка буде надана вже 34 жінкам.
Також комісія затвердила ще 21 заявку від колишніх полонянок на участь у відпочинково-реабілітаційній поїздці до Польщі. Раніше комісія Фонду вже схвалила 18 заявок на участь у цій поїздці.
До зазначеної комісії в тому числі входять представники Національного інформаційного бюро при Мінреінтеграції.
У відомстві нагадали, що у 2022 році фінансову допомогу від Фонду Шептицького отримали 180 українських жінок. Крім того, 24 жінки отримали психологічну підтримку, 19 українок взяли участь у відпочинково-реабілітаційній поїздці до Польщі.
- Одноразову фінансову допомогу від Фонду Шептицького у розмірі 10 тисяч злотих (приблизно 90 тисяч гривень) отримають ще 22 звільнені з полону українки.
- Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.