Грузія впустила на свою територію українців, депортованих росіянами із Херсонщини
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Грузинська влада пропустила на свою територію групу українців, яких РФ примусово вивезла на свою територію перед відступом.
П’ятеро із шести українців – це колишні ув’язнені з Херсонської області.
Після звільнення з російського Центру тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства, в ніч з 16 на 17 серпня, українці прибули на контрольно-пропускний пункт “Верхній Ларс”.
У відомстві зазначили, що всій групі українців було дозволено офіційно перетнути кордон Грузії та перебувати на території країни.
Зараз українці знаходяться у безпечному місці, де вони отримують всю необхідну підтримку. Після цього їм допоможуть у підготовці документів для повернення в Україну.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.