Грузія впустила на свою територію українців, депортованих росіянами із Херсонщини

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Грузинська влада пропустила на свою територію групу українців, яких РФ примусово вивезла на свою територію перед відступом.

П’ятеро із шести українців – це колишні ув’язнені з Херсонської області.

Після звільнення з російського Центру тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства, в ніч з 16 на 17 серпня, українці прибули на контрольно-пропускний пункт “Верхній Ларс”.

У відомстві зазначили, що всій групі українців було дозволено офіційно перетнути кордон Грузії та перебувати на території країни.

Зараз українці знаходяться у безпечному місці, де вони отримують всю необхідну підтримку. Після цього їм допоможуть у підготовці документів для повернення в Україну.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляє, що найбільші країни ЄС готові підтримувати Україну фінансово і військово, якщо США скоротять підтримку.

Сьогодні вдень, 19 листопада, російські окупанти атакували Харків. 

Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.

Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.

Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.