ГУР: У росіян залишається близько 100 винищувачів Су-35 та понад 100 Су-34

Джерело: відповідь ГУР на запит АрміяInform

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України поінформували про кількість запаси російської армії винищувачів-бомбардувальників Су-34, багатофункціональних винищувачів Су-35, а також літаків далекого радіолокаційного виявлення і наведення А-50У.

Так, за наявними даними, станом на березень у складі повітряно-космічних сил збройних сил РФ перебуває близько 100 багатофункціональних винищувачів Су-35, понад 100 винищувачів-бомбардувальників Су-34, та сім літаків далекого радіолокаційного виявлення і наведення А-50У.

Тоді як три А-50У перебувають на ремонтні та модернізації.

Два на ВАТ “Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс ім. Г.М. Бериева”, один — на аеродромі в Ульяновську, авіабудівний завод “Авиастар”, – уточнили у ГУР.

Також зауважується, що станом на квітень 2024 року підтверджено ураження 118 російських літаків, зокрема два літаки А-50.

Варто зазначити, що українські захисники чи не щоденно завдають ударів по російських винищувачах. У Повітряних силах пояснили, що в ЗСУ є необхідні інструменти для цього.

Нещодавно британські розвідники зауважили, що після успішних атак на російські аеродроми окупанти намагаються вберегтись від нових втрат, малюючи фальшиві винищувачі. Зокрема на аеродромі Кіровське у тимчасово окупованому Криму на землі росіяни намалювали фальшиві винищувачі.

Схожі випадки зафіксовано також щонайменше на 12 авіабазах РФ, що свідчить про рівень занепокоєння Росії новими українськими атаками і можливістю їх відбити.

Утім, наголосили розвідники, російські гелікоптери приземляються на намальовану “авіацію”, що зводить нанівець старання окупантів обманути ЗСУ.

Ще у вересні 2023 року стало відомо, що російські війська почали покривати деякі зі своїх штурмовиків автомобільними шинами, що, на думку експертів, може бути імпровізованою спробою захистити їх від ударів українських безпілотників.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.