Індія відмовляється платити юанями за російську нафту

Джерело: Reuters

Індійський уряд стурбований тим, що дозволив державним нафтопереробним заводам платити за імпорт російської нафти китайською валютою. Тож через позицію влади як мінімум сім вантажів, доставлених танкерами за минулі тижні, залишаються неоплаченими.

Попри відсутність оплати, російські компанії, зокрема й “Роснефть”, постачання не зупиняють.

Цього року Індія стала найбільшим імпортером російської морської нафти, а нафтопереробники розкуповували сиру нафту, продану зі знижкою після того, як західні країни зупинили постачання з РФ.

Деякі НПЗ, зокрема й найбільша нафтопереробна компанія Indian Oil, влітку використовували юань для оплати російської нафти. На цьому намагаються наполягати і російські постачальники, які просили про це дві інші держкомпанії, Bharat Petroleum та Hindustan Petroleum.

Один індійський посадовець зазначив, якщо приватна компанія захоче розплатитися юанями, уряд не заважатиме, одначе, точно не заохочуватиме таких угод, ані сприятиме їм. Про ставлення до таких розрахунків у держкомпаніях він не повідомив. Однак двоє співробітників Міністерства фінансів заявили Reuters, що уряду розрахунки за допомогою юанів не подобаються.

Агентство не має інформації, чи наклав уряд пряму заборону на такі угоди. Та через його позицію неоплаченою залишається російська нафта, привезена не менш ніж сімома танкерами.

Нагадаємо, Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.

Міністр охорони здоров’я США Роберт Кеннеді-молодший виступив перед Конгресом на тлі масштабного спалаху кору у країні, масових звільнень у федеральній системі охорони здоров’я та суттєвих скорочень бюджету відомства, яке він очолює.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

Президент США Дональд Трамп зустрівся з главою Сирії Ахмадом аль-Шараа у Саудівській Аравії 14 травня, закликавши нормалізувати відносини з давнім ворогом Ізраїлем після несподіваної заяви про скасування всіх санкцій.