Індія відмовляється платити юанями за російську нафту
Джерело: Reuters
Індійський уряд стурбований тим, що дозволив державним нафтопереробним заводам платити за імпорт російської нафти китайською валютою. Тож через позицію влади як мінімум сім вантажів, доставлених танкерами за минулі тижні, залишаються неоплаченими.
Попри відсутність оплати, російські компанії, зокрема й “Роснефть”, постачання не зупиняють.
Цього року Індія стала найбільшим імпортером російської морської нафти, а нафтопереробники розкуповували сиру нафту, продану зі знижкою після того, як західні країни зупинили постачання з РФ.
Деякі НПЗ, зокрема й найбільша нафтопереробна компанія Indian Oil, влітку використовували юань для оплати російської нафти. На цьому намагаються наполягати і російські постачальники, які просили про це дві інші держкомпанії, Bharat Petroleum та Hindustan Petroleum.
Один індійський посадовець зазначив, якщо приватна компанія захоче розплатитися юанями, уряд не заважатиме, одначе, точно не заохочуватиме таких угод, ані сприятиме їм. Про ставлення до таких розрахунків у держкомпаніях він не повідомив. Однак двоє співробітників Міністерства фінансів заявили Reuters, що уряду розрахунки за допомогою юанів не подобаються.
Агентство не має інформації, чи наклав уряд пряму заборону на такі угоди. Та через його позицію неоплаченою залишається російська нафта, привезена не менш ніж сімома танкерами.
Нагадаємо, Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Білий дім “нагадав” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
- Казахстан купує танкери для транспортування своєї нафти через Каспійське та Чорне моря, адже найбільший виробник нафти в Центральній Азії шукає альтернативи своєму основному експортному трубопроводу через Росію.
- Нью-Делі подав дипломатичний протест Пекіну через публікацію офіційної карти, на якій показано, що Китай претендує на територію Індії в Гімалаях.
- Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.