Інспектори із США провели ще дві перевірки переданої Україні зброї

Джерело: Міноборони

Представники Служби внутрішнього аудиту Міноборони, Збройних сил України та американські інспектори провели ще дві спільні інспекції зброї, переданої американськими партнерами.

Безпосередньо у місцях зберігання зброї вони перевірили ключові параметри:

  • відповідність серійним номерам;
  • технічний стан;
  • умови належного зберігання озброєння (безпека та охорона).

Усього з початку 2024 року проведено три командні інспекції – за Планом спільних фізичних перевірок, узгодженим сторонами раніше. Під час моніторингу зауважень з боку американської сторони не було.

“Ми хочемо, щоб кожен крок щодо поводження з наданою зброєю був прозорим і зрозумілим. Це означає, що Міноборони стежить за тим, як зброя обліковується, зберігається та використовується, а висновки за підсумками спільних інспекцій – ретельно опрацьовуються. Крім того, результати та досвід, набутий під час спільного інспектування, вже використовуються для розробки Інструкції, яка регулюватиме залучення, отримання, облік та використання міжнародної військової допомоги для Сил оборони від усіх іноземних партнерів”, – наголосив заступник міністра оборони Юрій Джигир.

Раніше стало відомо, що Україна та США посилюють співпрацю у сфері реформ внутрішнього аудиту та контролю за матеріально-технічною допомогою.

Заступник міністра оборони Юрій Джигир зустрівся з представниками посольства США на чолі з другим секретарем політичного відділу посольства США в Україні Каміло Кабаллеро.

Сторони обговорили стан реформування системи внутрішнього аудиту з урахуванням найкращих практик та досвіду американських партнерів, а також перспективи створення аудиторського комітету в системі Міноборони.

Окремо йшлося про моніторинг кінцевого використання зброї та техніки, наданої американськими партнерами в якості матеріально-технічної допомоги. Зокрема – особливості процедур спільних інспекцій у місцях зберігання озброєння.

“Ми дуже вдячні партнерам за всю техніку і зброю, за допомогою якої наші захисники і захисниці боронять Україну. Наші союзники мають бути впевнені, що ця зброя використовується в узгоджений з партнерами  спосіб – а саме для перемоги над російським агресором”, – прокоментував заступник міністра оборони Юрій Джигир.

Також американську сторону поінформовано про ⁠заходи, які здійснює внутрішній аудит щодо враховування можливих ризиків  під час укладання контрактів щодо забезпечення Сил оборони.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.