«Інтеграція з НАТО»: Міноборони і Генштаб почали новий етап реформи оборонного менеджменту
Джерело: Міноборони
Міноборони і Генштаб ЗС України розпочали новий етап реформи оборонного менеджменту. Мета – підвищити ефективність оборонного планування та управління оборонними ресурсами, а також досягти в довгостроковій перспективі функціональної взаємосумісності з партнерами із держав-членів НАТО.
У Міноборони пояснили, що означає взаємосумісність і чому вона важлива.
Саме взаємосумісність створює можливість діяти спільно з партнерами як під час військових операцій, так і під час планування протидії майбутнім загрозам.
“Можна говорити про взаємосумісність операційну і функціональну. Операційна сумісність дозволяє проводити спільні дії під час операцій з врегулювання кризових ситуацій, у складі Сил реагування НАТО та багатонаціональних навчань. Такі операції потребують сумісності на рівні озброєння, снарядів, систем зв’язку тощо”, – пояснив заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер.
Функціональна взаємосумісність стосується сфер оборонного планування, управління оборонними ресурсами, управління персоналом, адміністративної діяльності і зорієнтована на перспективу.
“Зараз ми розпочали новий етап реформування у сфері функціональної взаємосумісності. Бо саме від неї залежить, в тому числі, як ми побудуємо взаємодію з партнерами. Система Міноборони проходить довгий і нелегкий шлях трансформації: від неефективних підходів до сучасних стандартів та найкращих міжнародних практик”, – зазначив Станіслав Гайдер.
Наявність реальної загрози потребує від Міноборони та Генштабу пошуку більш ефективних методів планування та управління ресурсами для розвитку спроможностей.
“Як це буде відбуватися і що таке спроможності? Приведу наочний приклад з літаками F-16, – розповідає Станіслав Гайдер. – Самих літаків для отримання переваги в повітрі та проведення операцій недостатньо. Для того, щоб ефективно планувати їх застосування, ми маємо забезпечити наявність всіх необхідних базових компонентів спроможності, а це і відповідна інфраструктура, наприклад, злітні смуги, ангари, і навчені пілоти та технічний персонал, і внесені зміни в роботу диспетчерів, штурманів, системи управління.
Окрім цього необхідно запланувати належне обслуговування техніки під час експлуатації, починаючи від технічного огляду і завершуючи наявністю відповідних запасних частин та пально-мастильних матеріалів. Все це необхідно запланувати та виконати в найстисліші терміни”.
Для того, щоб досягнути здатності розвивати спроможності швидко і ефективно, в Міноборони та Збройних силах України розпочав роботу проєкт “Трансформація системи оборонного менеджменту”. Проєкт реалізується під керівництвом Міноборони і Генштабу.
До проєкту залучено представників відповідних структурних підрозділів Міністерства та закупівельних агенцій, фахівці управлінь з планування та управління ресурсами Генерального штабу, також експерти команд проєктів консультативно-дорадчої допомоги SDA Великої Британії та PROTECT2 Канади, консультанти з Литви та IDA США.
“Ми поставили за мету в першому півріччі 2024 року сформувати цільову модель та дорожню карту трансформації системи управління розвитком спроможностей. Цей проєкт є частиною інституційних змін та входить до заходів “Адаптованої річної національної програми Україна–НАТО”, – зазначив Станіслав Гайдер.
- Міністерство оборони запроваджує новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України.
- Міністерство оборони України вибудовує нову архітектуру закупівель, яка відповідатиме стандартам НАТО та працюватиме за найкращими практиками корпоративного управління.
- Північноатлантичний альянс продовжуватиме допомагати розвивати можливості жінок у Збройних силах України.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.