ISW зреагував на статтю NYT про те, що Україна може виграти війну без деокупації територій
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW зреагували на статтю видання The New York Times про те, що Україна може перемогти РФ у війні, навіть якщо не звільнить окуповані території.
У своїй статті NYT посилалось на неназваних офіційних осіб США, які нібито вважають, що Україна – навіть без повернення своїх земель – все одно стане переможцем, наблизившись до НАТО та Євросоюзу.
Та, за словами аналітиків, такі висновки американських посадовців ґрунтуються на кількох хибних припущеннях. Перше за все це припущення, що Україна гарантована стане членом НАТО та Європейського Союзу.
“Членство України у НАТО чи ЄС не потрібно сприймати як даність під час обговорення її безпеки у майбутньому”, – наголосили фахівці.
Друга хибна думка посадовців США – що окупація кількох областей не вплине на економіку та здатність України захищатись від майбутніх атак РФ.
“Території, які зараз окуповані РФ, економічно та стратегічно необхідні Україні. Їх подальша окупація позбавить Україну економічних ресурсів та стратегічно важливих земель. Сам Путін заявив, що РФ не буде задоволена закінченням війни у тому вигляді, в якому вона зараз і прямо закликав вивести українські війська з неокупованих частин Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя, наголошуючи, що саме вивід військ є умовою мирних перемовин”, – нагадали фахівці.
Вони додали, що Путін не раз називав війну в Україні “протистоянням з НАТО” і постійно наполягає на тому, аби Україна офіційно відмовилась від прагнень приєднатись до Альянсу. Відтак немає ніяких причин вважати, що Путін відмовиться від війни, якщо це наблизить членство України у НАТО.
Третій хибний наратив – що війну можна завершити, погодившись на умови РФ.
“ISW навпаки вважає, що припинення вогню на російських умовах дасть військам РФ час на відпочинок та відновлення перед ймовірною новою атакою з більш підготовленою лінією фронту. Путін був чітким та послідовним у своїй кінцевій меті – знищити Українську державу і не відмовиться від цієї мети, поки не відчує, що досяг її”, – резюмували аналітики.
- Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія серйозно ставиться до заяв Дональда Трампа про те, що у нього є пропозиції щодо швидкого припинення війни в Україні.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердлган запропонував Володимиру Путіну допомогу у завершенні російсько-української війни, однак у Кремлі відкинули його пропозицію.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.