Італія спорядить Україні другу систему ППО Samp-T

Джерело: пресслужба МЗС Італії

Італія передасть другу систему протиповітряної оборони SAMP-T в Україну для відбиття російських ракетних атак вже найближчим часом.

Ми надали Києву беззастережну допомогу: військову, цивільну, фінансову, зараз ми збираємося відправити другу батарею Samp-T для захисту українського населення, – заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

Міністр уточнив, що Україна не просила більше, ніж Рим вже спорядив. Окрім того, країна не має британської та американської зброї, якої потребує Київ.

Також Таяні висловив сподівання, що вдасться організувати “значущу мирну конференцію” стосовно України вже до кінця року.

Додамо, нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що для захисту Одеси з повітря необхідні додаткові системи ППО SAMP-T або Patriot. Президент сказав про це під час пресконференції в Києві.

3 червня міністр Таяні підтвердив достовірність повідомлень ЗМІ щодо надання Україні другої системи протиповітряної оборони SAMP-T у відповідь на заклик Києва стосовно посиленої допомоги для відбиття російських ракетних атак.

Франко-італійська система, також відома як MAMBA, може відстежувати десятки цілей і перехоплювати їх одночасно. Окрім цього, наразі це єдина система європейського виробництва, котра може перехоплювати балістичні ракети.

Ми надішлемо SAMP-T, що є інструментом протиповітряної оборони, тобто захисту, про який нас просила сама Україна, – зазначив Таяні, підтверджуючи попередні повідомлення ЗМІ.

Рим і Париж спільно постачили першу систему у 2023 році. Нині ж Україна неодноразово закликала партнерів надати більше допомоги з ППО, оскільки постає перед зростанням шквалу російських атак на міста та енергетичну інфраструктуру.

Анонімне джерело підтвердило інформацію про те, що Італія готується спорядити додатковий комплекс SAMP-T. Наразі систему розгорнуто в Кувейті, однак незабаром вона має повернутися до Італії.

У квітні міністри закордонних справ G7 пообіцяли  посилити ППО України під час зустрічі, яку Італія проводила на острові Капрі. Сторони вкотре підтвердили свою відданість справі порятунку життів і захисту критичної інфраструктури.

Зауважимо, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.

Раніше Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб.

27 березня речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.

Євлаш пояснив, що “Циркон” — дуже швидка гіперзвукова зброя. Швидкість зброї при заході на удар становить понад 5 махів. 1 мах — це близько 1,2 тисячі кілометрів на годину. Проте, коли ракети заходять на ударну траєкторію, то швидкість знижується.

18 квітня, під час офіційного візиту до Італії та перед зустріччю глав МЗС країн “Групи семи”, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив на необхідності якнайшвидшого постачання додаткових систем ППО, зокрема “Patriot” та “SAMP/T” для захисту українців від російського терору.

Довідка. SAMP/T — наземний зенітний ракетний комплекс, що застосовує ракети сімейства Aster. Комплекс розроблено європейським консорціумом Eurosam, утвореним MBDA Italy, MBDA France і Thales. Система може знищувати аеродинамічні цілі на відстані до 150 км на висоті до 25 км. Також комплекс здатний боротися з балістичними ракетами на відстані і висоті до 25 км. Одна батарея ЗРК може одночасно перехоплювати до 16 ворожих цілей.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.