Італія заявила про вихід з китайської ініціативи «Один пояс, один шлях»
Джерело: Reuters
Італія офіційно повідомила Китай, що виходить з ініціативи “Один пояс, один шлях” (BRI), відкидаючи побоювання, що цей крок може зіпсувати відносини та завдати шкоди італійській економіці, повідомили урядові джерела.
У 2019 році Італія стала першою і поки що єдиною великою західною державою, яка приєдналася до програми торгівлі та інвестицій, ігноруючи попередження Сполучених Штатів про те, що це може дозволити Китаю взяти під контроль чутливі технології та життєво важливу інфраструктуру.
Однак, коли минулого року прем’єр-міністерка Джорджія Мелоні вступила на посаду, то заявила, що хоче вийти з угоди, яку підтримував президент Сі Цзіньпін, заявивши, що вона не принесла Італії значних здобутків.
Термін дії угоди 2019 року закінчується в березні 2024 року, і джерело в італійському уряді повідомило, що Рим надіслав Пекіну листа, в якому повідомив Китай, що не продовжуватиме дію угоди.
Жодних коментарів від Китаю не було.
У нас є всі наміри підтримувати чудові відносини з Китаєм, навіть якщо ми більше не будемо частиною ініціативи “Один пояс, один шлях”, — заявило інще джерело в уряді. — Інші країни G7 мають тісніші відносини з Китаєм, ніж ми, попри те, що вони ніколи не були членами BRI.
Італія головуватиме у G7 у 2024 році.
Італійський експорт до Китаю минулого року становив 16,4 мільярда євро з 13 мільярдів євро у 2019 році. Натомість згідно з італійськими даними, китайський експорт до Італії зріс до 57,5 мільярда з 31,7 мільярда за аналогічний період.
Основні торговельні партнери Італії по єврозоні Франція та Німеччина експортували значно більше до Китаю минулого року, попри те, що вони не були частиною BRI, яка побудована за зразком старого Шовкового шляху, що з’єднував Китай із Заходом.
Читайте також: Європа знехтувала ініціативою Китаю «Один пояс, один шлях» через дружбу Сі та Путіна
Попри те, що вони були частиною BRI, уряди в Римі, що змінювали один одного, висловлювали свої сумніви щодо угоди, накладаючи вето на деякі запропоновані поглинання або обмежуючи вплив китайських компаній на італійських підприємців.
Мелоні, котра очолює консервативну коаліцію, дуже хотіла підвищити свою репутацію як відданого західним цінностям лідера, і джерело в уряді повідомило, що вона запевнила президента США Джо Байдена на початку цього року, що Італія вийде з BRI.
- 2 вересня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що торгівля з Китаєм не покращилася, як очікувалося, після того, як Рим приєднався до пекінської ініціативи “Один пояс, один шлях”.
- Путін більше не може розраховувати на своїх друзів в Італії – Politico.
- Італія планує придбати танки Leopard 2 німецького виробництва, аби посилити свої сухопутні сили після російського повномасштабного вторгнення в Україну.
- Politico: Китай не такий потужний, як може вважати Захід – і ось чому.
Триває 1172-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 964 тисячі осіб.
10 травня відзначають Всесвітній день мігруючих птахів, Всесвітній день вовчака, Всесвітній день кактуса, Всесвітній день справедливої торгівлі, День вітряка та Міжнародний день арганії. Християни сьогодні вшановують святого апостола Симона Зилота.
За даними синоптиків у суботу, 10 травня, частину країни накриють опади.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.