Кабмін виділив 16 млн на блокування російської пропаганди у прикордонні

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Уряд виділив 16,1 млн грн для створення та експлуатації системи спеціального телерадіомовлення, яке блокуватиме антиукраїнське мовлення у чотирьох прикордонних областях.

Відповідне розпорядження ухвалили 18 липня на засіданні Кабміну.

Уряд розбудовує розгалужену систему спецмережі телерадіомовлення на прикордонних територіях, яка блокуватиме ворожу пропаганду та забезпечуватиме інформаційну безпеку у ефірному просторі України. Для цього в березні Уряд виділив 137,6 млн грн для дев’яти областей. Сьогодні Уряд додатково виділяє 16,1 млн грн з резервного фонду бюджету для ще чотирьох прикордонних областей, – повідомив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Раніше, у березні 2024 року уряд виділив Держспецзв’язку (для Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення) з резервного фонду бюджету 124,4 млн грн для Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Вінницької та Одеської областей.

Тоді як понад 16 млн грн вже погодили для Донецької, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей.

Зауважується, що необхідне обладнання придбають і поставлять Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, а також проведуть монтажні та пусконалагоджувальні роботи до кінця 2024 року.

Раніше у Департаменті кіберполіції Національної поліції України розповіли, як не стати жертвою шахраїв й ворожої пропаганди та як перевіряти інформацію.

В умовах кібервійни зловмисники спотворюють новини та факти для досягнення власних цілей. Щоб не стати жертвою пропаганди чи шахраїв, необхідно переконуватися у правдивості інформації. У цьому контексті перевірка фактів або фактчекінг стає незамінним інструментом.

Як використовувати фактчекінг?

Користуйтеся першоджерелами під час перевірки інформації, звіряйтеся з офіційними ресурсами. Не поширюйте відомості, доки не впевнилися у їх правдивості.

Перевіряйте фото та відео на автентичність. Для цього, зокрема, можна скористатись сервісом пошуку зображень Google. Часто дезінформатори та шахраї використовують відредаговані фото для ілюстрації своїх фейкових публікацій.

З’ясуйте, чи не внесено певний ресурс Центром протидії дезінформації чи Службою безпеки України до списку інструментів поширення ворожої дезінформації.

Використовуйте ресурс “Кібер Брама“. Платформа містить практичні рекомендації та інструменти для захисту від кіберзагроз, фейків і дезінформації.

У Центрі протидії дезінформації наголосили, що інформація про загибель у Кривому Розі данського інструктора F-16 під час ракетного удару – черговий фейк російської пропаганди. 

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Сергій Боєв обговорив зі спеціальним уповноваженим президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єром Ельбротом плани індустріальної співпраці в оборонній галузі.

Триває 1062-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 820 тисяч осіб.

Новообраний президент США Дональд Трамп доручив своїм помічникам організувати дзвінок із президентом Росії Володимиром Путіним у найближчі дні після того, як він складе присягу.

20 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту або День пам’яті кіборгів.