Кількість американців, які вважають Росію «ворогом», впала до найнижчого рівня з 2022 року
Джерело: The Washington Post
На тлі намагань президента США Дональда Трампа відновити стосунки з РФ, кількість американців – насамперед серед прихильників республіканців – які вважають Росію ворожою країною, впала до найнижчого рівня з 2022 року.
Про це свідчать результати опитування Pew Research Center. Опитування показало, що тепер “ворогом” Росію вважають 50% американців. У квітні 2024 року ця кількість сягала 61%, а у березні 2022 року – 70%.
Найбільше ставлення до Росії покращилось серед американців, які підтримують Республіканську партію. Серед них 40% досі вважають РФ ворожою державою, тоді як торік таких було 58%, а у березні 2022 року 69%.
34% громадян США вважають Росію державою-конкуренткою для Штатів, а 9% – партнером.
Цифра у 40% серед прихильників республіканців, які вважають РФ “ворогом”, фактично така ж, як і до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Опитування у січні 2022 року свідчило, що 39% виборців Республіканської партії називали РФ ворожою країною.
Щобільше, кількість республіканців, які вважають РФ партнером, у новому опитуванні становить 12%, що більше, аніж до 24 лютого 2022 року.
“Вперше з початку російсько-української війни більше республіканців розглядають Росію як конкурента, а не як ворога”, – зазначили автори опитування.
Окрім цього, зменшилась і кількість американців, які підтримують надання допомоги Україні від США. Тепер допомогу підтримують 44% опитаних, тоді як у листопаді 2024 року – після виборів президента США – таких було 50%.
Також американців запитали про те, чи довіряють вони президенту України Володимиру Зеленському. Результати показали, що йому довіряють 70% американців, які є прихильниками Демократичної партії. Серед республіканців довіряють українському президенту 30%. Також 49% опитаних повністю чи частково довіряють здатності Зеленського діяти правильно.
Щодо довіри до президента РФ Володимира Путіна, то вона залишається на низькому рівні. Лише 12% опитаних сказали, що мають “деяку” впевненість, що Путін “зробить правильний крок щодо миру”. Знову ж таки, трохи більше довіряють Путіну прихильники республіканців. 57% опитаних зовсім не довіряють очільнику Кремля.
“За останній рік республіканці стали дещо частіше сприймати Росію позитивно та висловлювати довіру до Путіна, тоді як погляди демократів здебільшого не змінилися”, – наголосили автори опитування.
Близько 47% американців надзвичайно чи дуже стурбовані вторгненням РФ в інші країни, ще 43% занепокоєні тим, що Росія може перемогти та окупувати Україну. За останні місяці ці два питанням почали менше хвилювати республіканців, тоді як демократів – більше.
Опитування проводилось у період з 24 по 30 березня 2025 року, одразу після телефонної розмови президентів США та РФ. Загалом опитано 3 605 дорослих американців.
- Результати соцопитування Pew Research Center свідчать, що понад 70% американців слідкують за новинами про дії адміністрації Дональда Трампа, причому дві третини з них роблять це через те, що занепокоєні розвитком ситуації.
У Київській області протягом 18 квітня зафіксували два випадки загибелі людей внаслідок пожеж, спричинених спалюванням сухостою.
Міністерство охорони здоров’я Колумбії оголосило загальнонаціональну надзвичайну ситуацію через “активну циркуляцію” жовтої лихоманки.
В Міністерстві оборони України дали поради для захисту персональних і службових даних.
Російські окупанти масовано обстріляли місто Куп’янськ на Харківщині керованими авіабомбами (КАБ).
За повідомленням ЗМІ, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив представникам США, що Україна на “90%” підтримує мирну пропозицію президента Дональда Трампа, яку представили на зустрічі у Парижі цього тижня.