КМІС: понад 60% опитаних українців підтримують заборону УПЦ МП
Джерело: КМІС
Результати нового дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), свідчать, що 63% респондентів підтримують заборону Української православної церкви Московського патріархату.
При цьому 83% опитаних українців вважають, що держава тією чи іншою мірою має втрутитися в діяльність УПЦ МП.
Згідно з результатами опитування, 82% українців не довіряють УПЦ МП. Довіру до неї мають 8%, тоді як 11% не визначилися. У всіх регіонах більшість опитаних висловлює недовіру: від 73% на сході до 88% на заході.
20% опитаних громадян України вважають, що слід дотримуватися “м’якшого” підходу, який передбачає встановлення над УПЦ МП державного контролю та нагляду без повної заборони її в Україні. На думку 12% респондентів, варто не втручатися у справи цієї церкви, а натомість розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.
У всіх регіонах України більшість опитаного населення (76% на сході, 85% на заході і 86% у центрі) виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ МП.
Водночас на півдні та сході думку про повну заборону висловлювали дещо менше респондентів: 55% і 46% відповідно, тоді як на заході — 69%, а в центрі — 68%.
Соціологи зауважили, що в грудні 2022 року за втручання держави в діяльність УПЦ МП виступали 78% українців, а у травні 2023 року — 85%. Зокрема, заборону в Україні УПЦ МП тоді підтримували відповідно 54% й 66% респондентів.
“М’якший” підхід до УПЦ МП у грудні 2022 року вважали доцільним 24% опитаних українців, у травні 2023 року — 19%. Окрім цього, 12% у грудні 2022-го вважали, що варто розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень УПЦ МП. У травні 2023 року таку думку висловлювали 6%.
- Підсанкційному митрополиту УПЦ МП із Запоріжжя, який провокував релігійну ненависть, повідомлено про підозру.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.