КНДР заробила на російсько-українській війні $20 млрд – Newsweek
Джерело: Newsweek
Північна Корея вже отримала понад 20 мільярдів доларів від співпраці з Росією у межах війни проти України, свідчить звіт південнокорейського аналітичного центру KIDA.
Згідно з оцінками KIDA, основна частина прибутку КНДР припадає на постачання боєприпасів. Північна Корея забезпечує приблизно половину потреб російської армії в артилерійських снарядах, а деякі підрозділи — на 100% залежать від північнокорейських постачань.
Аналітики підрахували, що обсяги постачань включають понад 21 000 контейнерів, доставлених морем. Додаткові партії могли надходити по суші та повітрю. Загальна вартість постачених боєприпасів, артилерійських снарядів, гранатометів, протитанкових і балістичних ракет сягнула $19,2 млрд.
КНДР також відправила на війну тисячі своїх військовослужбовців. За оцінками, з 11 000 солдатів, яких направили до Росії, близько 4000 загинули — більшість у Курській області. Участь солдатів принесла Пхеньяну приблизно $280 млн.
Крім грошей, Північна Корея отримує вигоду в натуральному вигляді — технічну допомогу та бартерні постачання. Зокрема, мова про передання високотехнологічного озброєння, такого як атомні підводні човни та сучасні винищувачі, що зміцнює військовий потенціал КНДР і наближає країну до стратегічних цілей.
Також Пхеньян заробив щонайменше $630 млн на переданні технологій Москві.
У KIDA попереджають, що така глибока військова співпраця між Росією та КНДР створює небезпеку не лише для України, а й для безпеки на Корейському півострові. В умовах надзвичайної ситуації Росія може втрутитися в регіональний конфлікт на боці Північної Кореї.
Загрози підтверджує також звіт Open Source Centre у співпраці з Reuters. За їхніми оцінками, у період з серпня 2023 до березня 2025 року КНДР поставила до Росії щонайменше 15 800 контейнерів із боєприпасами. Супутникові знімки показали, що 64 рейси російських суден могли доставити від 4,2 до 5,8 мільйона одиниць боєприпасів.
У Центрі зазначають: якщо не зупинити ці постачання, це може суттєво змінити хід війни на користь Москви та поглибити стратегічні ризики не лише в Європі, а й у Східній Азії.
13 вересня пані посол США в ООН заявила, що взаємодія Москви з Північною Кореєю “показує, наскільки Росія в розпачі”.
Зауважимо, 5 вересня посол США в Японії Рам Емануель заявив, що можлива угода з Північною Кореєю про постачання Росії зброї “не вітається, але це ознака того, що санкції є ефективними і працюють”.
Раніше офіційні особи США попередили Північну Корею, що вона “заплатить ціну”, якщо укладе угоду про озброєння з Росією.
Нещодавно Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.
- У міноборони Південної Кореї повідомили, що мають нові докази військової співпраці між Росією та Північною Кореєю.
- Лідер КНДР, імовірно, знайшов нові способи продовжити розбудову ядерного арсеналу — фінансова допомога надходить Північній Кореї від Росії.
- У Росії відбулася зустріч президентів РФ та КНДР – Володимира Путіна та Кім Чен Ина.
- За даними ЗМІ, лідер КНДР Кім Чен Ин зустрівся з делегацією Китаю напередодні своєї поїздки до Росії.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.