Княжицький пояснив претензії Польщі до України щодо «Волинської трагедії»

Джерело: Микола Княжицький

Народний депутат Микола Княжицький пояснив заяву глави міноборони Польщі про те, що “Україна не стане членом Євросоюзу. поки не розв’яже питання Волинської трагедії”.

За словами нардепа, зараз українські видання “розганяють” ці слова, однак не розуміють, що польський міністр мав на увазі.

“От цитують, не розуміючи , що це за питання. А його немає! Це вигадка!!! Піар на словах. Трагедія була. У 1943 році. Загинули громадяни Польщі як польського, так і українського походження”, – написав Княжицький.

Відтак насправді, під “розв’язанням питання” Польща має на увазі дозвіл на ексгумацію загиблих громадян. Також мовить про відновлення таблиці у пам’ять про загиблих від рук НКВС у селі Монастир українців.

“Ці питання вирішимо”, – резюмував нардеп.

Що передувало?

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Україна не стане членом ЄС , якщо не розв’яже “Волинське питання”.

Він зауважив, що Польща підтримує Україну, проте у відносинах між країнами “не все ідеально через нерозв’язані історичні питання”.

“Реальна політика повинна поставити ультиматум. Без розв’язання волинського питання не буде вступу України до Європейського Союзу”, – сказав міністр.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.