Княжицький пояснив претензії Польщі до України щодо «Волинської трагедії»
Джерело: Микола Княжицький
Народний депутат Микола Княжицький пояснив заяву глави міноборони Польщі про те, що “Україна не стане членом Євросоюзу. поки не розв’яже питання Волинської трагедії”.
За словами нардепа, зараз українські видання “розганяють” ці слова, однак не розуміють, що польський міністр мав на увазі.
“От цитують, не розуміючи , що це за питання. А його немає! Це вигадка!!! Піар на словах. Трагедія була. У 1943 році. Загинули громадяни Польщі як польського, так і українського походження”, – написав Княжицький.
Відтак насправді, під “розв’язанням питання” Польща має на увазі дозвіл на ексгумацію загиблих громадян. Також мовить про відновлення таблиці у пам’ять про загиблих від рук НКВС у селі Монастир українців.
“Ці питання вирішимо”, – резюмував нардеп.
Що передувало?
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Україна не стане членом ЄС , якщо не розв’яже “Волинське питання”.
Він зауважив, що Польща підтримує Україну, проте у відносинах між країнами “не все ідеально через нерозв’язані історичні питання”.
“Реальна політика повинна поставити ультиматум. Без розв’язання волинського питання не буде вступу України до Європейського Союзу”, – сказав міністр.
- Заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський розповів про особливості формування українського легіону.
Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.
Команда обраного 47-м президентом США Дональда Трампа нині обговорює проведення прямих переговорів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.
Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.
26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.