Конгресвумен українського походження Спартц: «Ми повинні поступитися Росії територіями»

Джерело: The Telegraph

Конгресвумен українського походження, республіканка Вікторія Спарц заявила, що українці мають поступитися територіями і вимагати відставки президента Володимира Зеленського.

Єдина українка в Конгресі США заявила в інтерв’ю The Telegraph, що Україна повинна прийняти поступки територіальні поступки та домогтися відставки президента Володимира Зеленського, якщо не хоче втратити всю країну.

Я просто не бачу, як Україна може вимагати залишити ці землі. Якби вони вигравали війну, це була б інша ситуація, — наголосила вона в інтерв’ю.

Висловлюючи підтримку рішенню Дональда Трампа вести переговори з Володимиром Путіним і критикуючи Зеленського, пані Спартц зазначила: “Немає легких рішень”.

Президент Трамп успадкував цю ситуацію, і тепер йому доведеться з цим розібратися, — заявила вона, звинувачуючи попередника Джо Байдена, з яким мала конфлікти через його відмову постачати необхідну допомогу Україні для перемоги у війні. — Як я казала два роки тому, найкраще — вигравати війни якомога швидше. Зазвичай, чим довше вони тривають, тим гірше це закінчується для демократій, — додала вона.

Після його скандальної зустрічі в Овальному кабінеті з Трампом, Спартц розкритикувала Зеленського за те, що він “шкодить українському народу” і “образив президента США”. Вона закликала українців не обирати його знову, якщо хочуть забезпечити мир в країні.

Це не перший випадок, коли конгресвумен виступає проти керівництва України. Спартц була однією з перших, хто підтримав надання допомоги Україні, але минулого року проголосувала проти пакету допомоги на 61 мільярд доларів, звинувативши уряд Зеленського в корупції та виступаючи проти надання “порожніх чеків”.

Коли її запитали про її відмову підтримувати власний народ під час місяця чергових зустрічей, вона відповіла: “Моя головна робота як конгресвумен США — захищати інтереси Америки”. Хоча перші 22 роки свого життя вона провела в Україні, Спартц вважає себе передусім громадянкою США.

На відміну від лідера своєї партії, виросла під тінню розпаду Радянського Союзу, вона не довіряє словам російських лідерів.

Путіну ніколи не можна довіряти, єдиний спосіб забезпечити мир з Путіним — це мати силу вигравати війни, і все, — наголосила вона.

Однак, попри загальну відсутність сентиментальності до України, називаючи війну “відволіканням” від її роботи в Конгресі, вона світиться від захоплення, коли описує “героїчні” дії солдатів своєї рідної країни.

Коли Трамп просуває ідею припинення вогню, єдина українка в Конгресі США беззаперечно підтримує його прагнення.

Усі мають бути готові до ще однієї війни, — сказала вона. — Але якщо ми готові до війни, ми можемо мати мир, — додала вона.

Зауважимо, ми повідомляли:Росія сподівається, що Трамп сприятиме укладенню прийнятної мирної угоди з Україною, однак, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі. Кремль не стурбований погрозами Трампа запровадити вторинні санкції проти російської нафти через відсутність прогресу в переговорах про зупинення вогню. Глава Росії Володимир Путін усвідомлює, що Трамп є його найкращим шансом завершити війну, і прагне продовжити дипломатичні зусилля. ​

Раніше Трамп висловив роздратування через повільний темп переговорів, заявивши, що він “розлючений” на Путіна. Однак пізніше він пом’якшив свою позицію, висловивши впевненість, що російський лідер виконає свою частину угоди.​

Кремль прагне отримати додаткові поступки від США, включаючи послаблення санкцій та зупинення постачання зброї Україні. Коли минулого місяця переговори зі США в Саудівській Аравії призвели до угоди про мораторій на удари в Чорному морі, Росія заявила, що виконання цієї угоди залежить від підключення одного з її найбільших державних банків до міжнародної системи SWIFT.​

Попри зусилля США досягти угоди про перемир’я до 20 квітня, нині виглядає малоймовірним, і розмови про можливу зустріч Трампа та Путіна останнім часом вщухли.​

Росія оголосила про призов 160 000 осіб на весняний набір, що є найбільшим військовим поповненням за 14 років. Це відбувається на тлі взаємних звинувачень РФ та України у порушеннях домовленостей про заборону атак на енергетичну інфраструктуру, яку обидві сторони погодили з Трампом.​

Путін неодноразово наголошував, що будь-яка мирна угода має враховувати “реалії на місцях”, включаючи російську окупацію східних та південних територій України з моменту повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Він також вимагає, щоб Київ відмовився від прагнення вступити до НАТО та зменшив кількість Збройних сил.​

Тим часом група з 50 сенаторів від Республіканської та Демократичної партій представила пакет санкцій, котрий передбачає запровадження 500% тарифів на країни, що купують російську нафту, нафтопродукти, природний газ або уран, якщо Путін відмовиться від добросовісних переговорів про зупинення вогню з Україною або порушить досягнуту угоду.

7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.

7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.

Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.