«Контрнаступ України далекий від провалу, але попереду багато боротьби» – Марк Міллі

Джерело: CNN

18 липня голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі заявив, що український контрнаступ “далекий від провалу” попри те, що військові просуваються повільніше, ніж очікувалося.

Він зауважив, що контрнаступ розпочався приблизно п’ять-шість тижнів тому, і різні військові маневри, які планувалися, передбачали певні рівні прогресу, однак, сповільнилися.

Чому? Тому що це різниця між війною на папері та реальною війною, – наголосив Міллі. – Це реальні люди в реальних машинах, які розмінують справжні мінні поля, і вони справді гинуть. Тож коли це відбувається, підрозділи мають тенденцію сповільнюватися, і це правильно, оскільки потрібно вижити й пройти через ці мінні поля.

Міллі зазначив, що “це далеко не провал”, водночас висловив переконання, що “попереду ще багато боротьби”.

Американський генерал також заявив, що Україна має “значну кількість бойової потужності, яка ще не задіяна” для контрнаступу.

Зауважимо, перед початком контрнаступу до України надійшло менш як 15% від всього саперного та інженерного обладнання, на яке був запит до партнерів. Це уповільнює просування воїнів ЗСУ, оскільки території перед ворожими укріпленнями щільно заміновані.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.