Корпус інженерів армії США допоможе трансформувати Держспецслужбу транспорту

Джерело: пресслужба Міністерства оборони України

Корпус інженерів армії США допоможе трансформувати Державну спеціальну службу транспорту України для реалізації планів із відновлення України.

Як зазначається, у Вашингтоні відбулася зустріч заступника міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександра Балануци та голови адміністрації Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) бригадного генерала Олександра Яковця з делегацією Корпусу інженерів армії США, яку очолив командувач Північноатлантичного дивізіону бригадний генерал Джон Ллойд.

Під час зустрічі сторони обговорили напрямки подальшого стратегічного партнерства між ДССТУ та Корпусом інженерів армії США. Зокрема, увагу було зосереджено на викликах у будівництві фортифікаційних споруд, розмінуванні та захисті об’єктів критичної інфраструктури.

“Досвід, який має Корпус інженерів армії США, допоможе трансформувати Державну службу спеціального транспорту. Застосування практик та організаційних моделей американських інженерів допоможе підвищити ефективність робіт ДССТУ. Ми готові використовувати досвід партнерів задля швидкого розвитку наших служб”, – зазначив Балануца.

Сторони також звірили стан виконання поточних проєктів, що реалізуються за підтримки американських колег, та окреслили плани їх подальшого розвитку.

“Партнерство між нашими двома організаціями є взаємовигідним для обох країн, і ми з нетерпінням чекаємо продовження діалогу. Сподіваємося незабаром знову зустрітися особисто, щоб більш детально визначити довгострокові цілі та бачення”, – зауважив Ллойд.

Окремою темою стало навчання, а саме підготовка та підвищення кваліфікації українських спеціалістів у сфері проєктування, будівництва та контролю. Також досягнуто конкретних домовленостей з цього питання.

“Багатовікова практика виконання Корпусом інженерів армії США завдань з розмінування місцевості, будівництва та реконструкції обʼєктів інфраструктури, зокрема спеціального призначення, надасть змогу швидко адаптуватись до викликів сьогодення, зумовлених повномасштабним вторгненням Росії, та набути спроможностей для реалізації планів з відновлення нашої країни”, – підсумував Яковець.

  • Фінляндія вирішила передати Україні 24-й пакет військової допомоги у розмірі 159 мільйонів євро. Президент країни затвердив це рішення 28 червня за поданням уряду.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.