Кожен п’ятий дорослий український переселенець у Польщі є чоловіком — дослідження

Джерело: Національний банк Польщі на своєму сайті

Кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

До 2022 року співвідношення жінок і чоловіків серед українських мігрантів становило приблизно 55% проти 45%. Однак, серед осіб, які переїхали в останні два роки, цей показник змінився на 78% проти 22% зі збільшенням частки чоловіків до 19% наприкінці 2022 року.

Основним джерелом доходів для українських мігрантів є заробітна плата, проте економічний стан переселенців є складнішим, ніж у тих, хто мігрував до війни. Інтеграція біженців на польському ринку праці у 2023 році сповільнилася порівняно з попереднім роком.

Фото: Нацбанк Польщі

Українці, як правило, добре освічені, однак їхній дохід більше залежить від обраної галузі та часу прибуття, ніж від освітнього рівня. Українці, які зайняті у сферах ІТ, будівництва та транспорту, мають найвищий рівень заробітної плати. Це стосується як довоєнних мігрантів, так і переселенців.

Середня зарплата українських мігрантів становить трохи менше як 3500 злотих (близько 33 000 гривень).

Щодо соціальної допомоги від польської держави – 31% довоєнних мігрантів та 53% біженців отримують підтримку. Зазвичай, це відбувається у межах програми “500+” на дітей. Цей показник знизився порівняно з минулим роком.

Розходження у планах майбутнього перебування в Польщі залишаються між довоєнними мігрантами та переселенцями, хоча серед останніх зросла частка тих, хто планує залишитися в країні на довший термін.

Дослідження проведено Національним банком Польщі у період з травня по липень 2023 року. Опитування проводилися регіональними філіями банку по всіх воєводствах, зібрано 3658 анкет від українських мігрантів.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.