Кожен п’ятий дорослий український переселенець у Польщі є чоловіком — дослідження
Джерело: Національний банк Польщі на своєму сайті
Кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.
До 2022 року співвідношення жінок і чоловіків серед українських мігрантів становило приблизно 55% проти 45%. Однак, серед осіб, які переїхали в останні два роки, цей показник змінився на 78% проти 22% зі збільшенням частки чоловіків до 19% наприкінці 2022 року.
Основним джерелом доходів для українських мігрантів є заробітна плата, проте економічний стан переселенців є складнішим, ніж у тих, хто мігрував до війни. Інтеграція біженців на польському ринку праці у 2023 році сповільнилася порівняно з попереднім роком.

Фото: Нацбанк Польщі
Українці, як правило, добре освічені, однак їхній дохід більше залежить від обраної галузі та часу прибуття, ніж від освітнього рівня. Українці, які зайняті у сферах ІТ, будівництва та транспорту, мають найвищий рівень заробітної плати. Це стосується як довоєнних мігрантів, так і переселенців.
Середня зарплата українських мігрантів становить трохи менше як 3500 злотих (близько 33 000 гривень).
Щодо соціальної допомоги від польської держави – 31% довоєнних мігрантів та 53% біженців отримують підтримку. Зазвичай, це відбувається у межах програми “500+” на дітей. Цей показник знизився порівняно з минулим роком.
Розходження у планах майбутнього перебування в Польщі залишаються між довоєнними мігрантами та переселенцями, хоча серед останніх зросла частка тих, хто планує залишитися в країні на довший термін.
Дослідження проведено Національним банком Польщі у період з травня по липень 2023 року. Опитування проводилися регіональними філіями банку по всіх воєводствах, зібрано 3658 анкет від українських мігрантів.
- Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.
- Уряд України збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
- На Закарпатті за підтримки обласної організації Товариства Червоного Хреста України облаштували прихистки для вразливих категорій переселенців.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.