Країни G7 підтвердили, що блокуватимуть активи РФ до виплати збитків Україні

Джерело: пресслужба Білого дому

24 серпня радник США з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся зі своїми французькими, німецькими, італійськими та британськими колегами в четвер у Білому домі, де підтвердили свою підтримку Україні.

США, Німеччина, Франція, Італія та Велика Британія блокуватимуть активи РФ до відшкодування Україні завданих війною збитків, заявили радники з нацбезпеки п’яти країн за підсумками зустрічі.

Радники з національної безпеки акцентували, що активи Росії в юрисдикціях їхніх країн залишатимуться заблокованими, до виплати Росією компенсації Україні, і розглянули подальші шляхи притягнення Росії до відповідальності за руйнування, які вона завдала у своїй незаконній війні, — мовиться у повідомленні.

Представники країн підтвердили, що продовжать надавати підтримку Україні у захисті від російської агресії “стільки, скільки потрібно”, а також допоможуть у відновленні.

Також радники розглянули подальші шляхи притягнення Росії до відповідальності за руйнування, заподіяні в результаті війни. США, Велика Британія, Німеччина, Франція та Італія входять до G7 разом з Японією та Канадою.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.