Країни G7 підтвердили, що блокуватимуть активи РФ до виплати збитків Україні

Джерело: пресслужба Білого дому

24 серпня радник США з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся зі своїми французькими, німецькими, італійськими та британськими колегами в четвер у Білому домі, де підтвердили свою підтримку Україні.

США, Німеччина, Франція, Італія та Велика Британія блокуватимуть активи РФ до відшкодування Україні завданих війною збитків, заявили радники з нацбезпеки п’яти країн за підсумками зустрічі.

Радники з національної безпеки акцентували, що активи Росії в юрисдикціях їхніх країн залишатимуться заблокованими, до виплати Росією компенсації Україні, і розглянули подальші шляхи притягнення Росії до відповідальності за руйнування, які вона завдала у своїй незаконній війні, — мовиться у повідомленні.

Представники країн підтвердили, що продовжать надавати підтримку Україні у захисті від російської агресії “стільки, скільки потрібно”, а також допоможуть у відновленні.

Також радники розглянули подальші шляхи притягнення Росії до відповідальності за руйнування, заподіяні в результаті війни. США, Велика Британія, Німеччина, Франція та Італія входять до G7 разом з Японією та Канадою.

Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.