Країни Перської затоки закликають до продовження «зернової угоди»

Джерело: Al-Awsat

Країни Перської затоки виступають за продовження “Чорноморської зернової ініціативи”, яка сприяє розв’язанню гуманітарних проблем і забезпеченню продовольчої безпеки для багатьох регіонів, заявив генеральний секретар Ради співробітництва арабських держав Перської затоки Джасем Мухаммед аль-Будайві.

На зустрічі з послом України в Саудівській Аравії Анатолієм Петренком аль-Будайві також наголосив, що всі учасники Ради підтримують мирні зусилля щодо врегулювання розв’язаної Росією війни.

Водночас генеральний секретар підкреслив, що позиція Ради щодо війни в Україні ґрунтується на принципах міжнародного права і Статуту Організації Об’єднаних Націй, збереженні міжнародного порядку на основі поваги до суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності держав тощо.

Варто додати, олова Африканського союзу Азалі Ассумані заявив у п’ятницю, 28 липня, що пропозицій президента Росії Володимира Путіна про постачання зерна в Африку недостатньо, і що Україні потрібне припинення вогню.

Своєю чергою, президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса закликав президента РФ Володимира Путіна повернутись до “Чорноморської зернової ініціативи” наголосивши, що не проситиме безплатне зерно у Росії.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після робочої поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним. Під час зустрічі Ердоган хоче обговорити з очільником Кремля “зернову угоду”, з якої РФ вийшла 17 серпня.

Раніше, 17 липня, з ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з Володимиром Путіним, під час якої очільник Кремля підкреслив, що “досі залишаються невиконаними зафіксовані у відповідному меморандумі Росія–ООН зобов’язання про усунення перешкод для експорту російського продовольства і добрив, що унеможливлює продовження “зернової угоди”.

При цьому відомо, що 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи.

Тепер українські фермери побоюються втратити засоби до існування після того, як Росія вийшла з зернової угоди, яка дозволяла безпечний експорт українського зерна Чорним морем.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.