Країни Перської затоки закликають до продовження «зернової угоди»
Джерело: Al-Awsat
Країни Перської затоки виступають за продовження “Чорноморської зернової ініціативи”, яка сприяє розв’язанню гуманітарних проблем і забезпеченню продовольчої безпеки для багатьох регіонів, заявив генеральний секретар Ради співробітництва арабських держав Перської затоки Джасем Мухаммед аль-Будайві.
На зустрічі з послом України в Саудівській Аравії Анатолієм Петренком аль-Будайві також наголосив, що всі учасники Ради підтримують мирні зусилля щодо врегулювання розв’язаної Росією війни.
Водночас генеральний секретар підкреслив, що позиція Ради щодо війни в Україні ґрунтується на принципах міжнародного права і Статуту Організації Об’єднаних Націй, збереженні міжнародного порядку на основі поваги до суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності держав тощо.
Варто додати, олова Африканського союзу Азалі Ассумані заявив у п’ятницю, 28 липня, що пропозицій президента Росії Володимира Путіна про постачання зерна в Африку недостатньо, і що Україні потрібне припинення вогню.
Своєю чергою, президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса закликав президента РФ Володимира Путіна повернутись до “Чорноморської зернової ініціативи” наголосивши, що не проситиме безплатне зерно у Росії.
Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після робочої поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним. Під час зустрічі Ердоган хоче обговорити з очільником Кремля “зернову угоду”, з якої РФ вийшла 17 серпня.
Раніше, 17 липня, з ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з Володимиром Путіним, під час якої очільник Кремля підкреслив, що “досі залишаються невиконаними зафіксовані у відповідному меморандумі Росія–ООН зобов’язання про усунення перешкод для експорту російського продовольства і добрив, що унеможливлює продовження “зернової угоди”.
При цьому відомо, що 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи.
Тепер українські фермери побоюються втратити засоби до існування після того, як Росія вийшла з зернової угоди, яка дозволяла безпечний експорт українського зерна Чорним морем.
- Африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- На думку британських розвідників, вихід РФ з “Чорноморської зернової ініціативи” та наслідки російсько-української війни загалом майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки.
- «Зробив велику помилку» – Макрон засудив рішення Путіна вийти з «зернової угоди».
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.