Країни ЄС підтримали випуск військових облігацій для боротьби з «імперськими амбіціями» РФ
Джерело: Euronews
Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща спільно підтримали пропозицію про випуск спільних військових облігацій, спрямованих на підтримку оборонної промисловості блоку. Рішення ухвалили 19 листопада під час зустрічі у Варшаві.
Зокрема міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що рішення допоможе Європі “рішуче протидіяти імперським амбіціям Росії”. Сікорський закликав Європу взяти на себе велику відповідальність за власну безпеку, що передбачає більш збалансований розподіл тягаря між членами НАТО.
Путінська Росія залишиться однією з найсерйозніших загроз безпеці не тільки для Європи, а й для світового порядку. Її метою залишається постійна руйнація архітектури європейської безпеки, — додав він.
Також на зустрічі глави МЗС найбільших країн ЄС обговорили посилення військової підтримки України та зміцнення зв’язків зі США за обраного 47-м президентом Дональда Трампа.
Рішення “п’ятірки” ухвалили на тлі підписання главою РФ Володимиром Путіним оновленої ядерної доктрини.
- НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена вирішила скасувати кредити Україні в розмірі близько 4,7 мільярда доларів, заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер.
Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща спільно підтримали пропозицію про випуск спільних військових облігацій, спрямованих на підтримку оборонної промисловості блоку. Рішення ухвалили 19 листопада під час зустрічі у Варшаві.
У Генштабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 листопада. З початку доби відбулося 147 бойових зіткнень.
20 листопада глава МЗС Андрій Сибіга під час переговорів у Відні із міністром закордонних справ Австрії Александером Шалленбергом наголосив на необхідності протидії російській агресії та подякував за підтримку України. Сторони обговорили спільні дії щодо енергетичної безпеки, допомогу постраждалим від війни та розвиток двосторонньої співпраці в торгівлі та культурі.
20 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон №11410 про позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України.