Кримський активіст, що загинув на війні: сьогодні Геннадію Афанасьєву виповнилося б 33 роки

Джерело: Букви
Активіст спротиву російській окупації Криму, колишній політв’язень Кремля, один з обвинувачених у справі так званих “терористів групи Сенцова” 8 листопада міг би зустріти свій 33-й День народження, одначе Геннадій Афанасьєв загинув у грудні 2022 року, боронячи Україну від повномасштабного нападу росіян.
24 лютого 2022 року Афанасьєв одразу вирішив стати на захист України від російської навали. Захищаючи країну у лавах ЗСУ, він вірив у звільнення рідного Криму.
Військовий на псевдо “Тор” служив у 130-му батальйоні територіальної оборони 241-ої бригади Збройних сил України.
Оборонець загинув на Луганщині 18 грудня 2022 року.
Життєвий шлях
Народився Геннадій у 1990 році у місті Сімферополь.
Закінчив Таврійський національний університет за спеціальністю “право”, працював фотографом. До анексії Криму Росією не займався громадською діяльністю, одначе, під час військового вторгнення Росії на півострів став брати участь в акціях протесту. Спільно з однодумцями планував дії проти російської окупації. Також брав участь у записі відеороликів на підтримку проукраїнських рухів. Особисто читав вірш Василя Симоненка “Де зараз ви, кати мого народу?”.
Після анексії півострова, у травні 2014 року ФСБ РФ затримала Афанасьєва у Сімферополі, звинувативши у підготовці “терористичних актів”.
За обвинуваченням проходив у справі так званих “терористів групи Сенцова”. Кремль засудив Геннадія до семи років позбавлення волі.
Та 14 червня 2016 року Афанасьєв і засуджений Юрій Солошенко були вислані в Україну. Їх вдалося обміняти на фігурантів справи про сепаратизм, українських громадян, Олену Гліщінську й Віталія Діденка.
Вже у 2018 році Європейський суд з прав людини постановив, що Росія зобов’язана виплатити колишньому політв’язню грошову компенсацію через нелюдські умови перебування у колонії та катування.
Протягом 2016-2018 років кримчанин співпрацював із Крим.Реалії та опублікував понад 80 колонок зі спогадами про перебування у російській в’язниці.
Згодом написав книгу “Піднятися після падіння”, яка вийшла друком у 2018 році.
У перші дні повномасштабного вторгнення Геннадій боронив Київ. Після деокупації Київщини, продовжив військову службу. Брав участь у боях за Харківщину та Донеччину. Загинув кримчанин 18 грудня 2022 року на Луганщині під Білогорівкою.
У Геннадія залишилися дружина та дочка – Квітослава. Ім’я дівчинки обрав батько.
У квітні 2023 року президент Володимир Зеленський посмертно нагородив українського армійця Геннадія Афанасьєва орденом “За мужність” ІІІ ступеня “за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”.
- 28 серпня на Майдані у Києві відбулося прощання із загиблим на війні депутатом Київради від фракції “Європейська солідарність” Сергія Ільницького на псевдо “Сокіл”. Військовий боронив Україну з 2014 року.
- Під час російського мінометного обстрілу на сході України загинув британський доброволець Сем Ньюї.
- З перших днів повномасштабного вторгнення РФ, польські лікарі прямували на допомогу Україні, рятуючи військових на передовій.
- 29 серпня в столиці відбулось прощання з одним із “Привидів Києва”, Андрієм Пільщиковим на позивний “Джус”, який загинув в авіакатастрофі на Житомирщині.
- 1 жовтня відбулося прощання з фотографом Володимиром Миронюком на псевдо “Джон”, котрий висвітлював подвиги ЗСУ на найгарячіших напрямках українського фронту.
- Учасники громадського руху спротиву “Жовта стрічка” успішно розповсюдили українську символіку на територіях, що тимчасово перебувають під російською окупацією.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.