Критика західних союзників щодо темпів контрнаступу ЗСУ – передчасна і вигідна для Путіна – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Повільні темпи контрнаступу ЗСУ не означають, що він повністю провалився, а нещодавні успіхи української армії спростовують наратив про “глухий кут” у війні та доводять необхідність подальшої підтримки України західними союзниками.
Як розповіли у виданні, після повільного початку літній контрнаступ України показує ознаки прориву. Силам оборони вдалося прорвати російську оборону на півдні, що зробило досяжними основні цілі на контрольованих Росією територіях.
“Ці здобутки відбуваються на тлі попереджень деяких західних офіційних осіб, що війна наближається до глухого кута, і що подальше спорядження військової допомоги є марним. У будь-якому разі, прогрес контрнаступу підсилює те, чому США та Європа повинні збільшити тиск на Володимира Путіна та надати Україні необхідну допомогу для перемоги”, – йдеться у матеріалі.
За словами співрозмовників видання, контрнаступ пройшов не так швидко, як очікував Захід, проте відчуття поразки є результатом завищених сподівань через великі успіхи ЗСУ в перший рік війни. Водночас слід зважати на те, що цього разу Росія добре підготувалася до оборони та мобілізувала додаткові війська.
“Усе це не означає, що підтримка США та Європи була марною. Попри нестачу боєприпасів, обмежену авіаційну силу та недостатні можливості розмінування, українським військовим вдалося завдати величезних втрат російській армії, завдавши ударів по ворожих матеріально-технічних і командних центрах”, – наголосили в інформагентстві.
- Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безкоштовних оцінок та порад стосовно просування.
- Контрнаступ Збройних сил України продовжує просуватися повільними темпами.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.