Критика західних союзників щодо темпів контрнаступу ЗСУ – передчасна і вигідна для Путіна – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Повільні темпи контрнаступу ЗСУ не означають, що він повністю провалився, а нещодавні успіхи української армії спростовують наратив про “глухий кут” у війні та доводять необхідність подальшої підтримки України західними союзниками.

Як розповіли у виданні, після повільного початку літній контрнаступ України показує ознаки прориву. Силам оборони вдалося прорвати російську оборону на півдні, що зробило досяжними основні цілі на контрольованих Росією територіях.

“Ці здобутки відбуваються на тлі попереджень деяких західних офіційних осіб, що війна наближається до глухого кута, і що подальше спорядження військової допомоги є марним. У будь-якому разі, прогрес контрнаступу підсилює те, чому США та Європа повинні збільшити тиск на Володимира Путіна та надати Україні необхідну допомогу для перемоги”, – йдеться у матеріалі.

За словами співрозмовників видання, контрнаступ пройшов не так швидко, як очікував Захід, проте відчуття поразки є результатом завищених сподівань через великі успіхи ЗСУ в перший рік війни. Водночас слід зважати на те, що цього разу Росія добре підготувалася до оборони та мобілізувала додаткові війська.

“Усе це не означає, що підтримка США та Європи була марною. Попри нестачу боєприпасів, обмежену авіаційну силу та недостатні можливості розмінування, українським військовим вдалося завдати величезних втрат російській армії, завдавши ударів по ворожих матеріально-технічних і командних центрах”, – наголосили в інформагентстві.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.