Кулеба: Питання запрошення України в НАТО залишається на порядку денному
Джерело: Дмитро Кулеба в інтервʼю Крістіан Аманпур на CNN
Глава МЗС Дмитро Кулеба підтвердив, що питання запрошення України в НАТО залишається на порядку денному.
Для нас питання запрошення України в НАТО залишається на порядку денному і ми порушуємо це питання на переговорах із партнерами, насамперед зі США, — наголосив міністр.
Міністр уточнив, що мова не про негайний вступ в Альянс, а саме про запрошення, яке надішле сигнал політичної ясності та визначеності.
Я чітко бачу можливість, що надання Україні запрошення в НАТО може відбутися ще до наступного саміту Альянсу в Нідерландах в 2025 році. Ми переконані, що Україна за всіма параметрами заслуговує на отримання такого запрошення вже зараз, — пояснив глава МЗС.
“For us, the issue of the [NATO] invitation is still on the table.” @DmytroKuleba tells me “constructive ambiguity… is not constructive anymore.” And “we’re not talking about becoming NATO member tomorrow, we’re talking about extending NATO invitation today.” pic.twitter.com/2Xm0l9vPU1
— Christiane Amanpour (@amanpour) September 3, 2024
Додамо, у липні понад 150 представників американських та європейських університетів у відкритому листі підтримали вступ України в НАТО.
Зауважимо, союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня, під час саміту у Вашингтоні.
Ще у 2023 році президент США Джо Байден зауважив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Одначе, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що США та Німеччина нині є основними противниками вступу України до НАТО. Напередодні саміту НАТО у Вашингтоні Макрон зазначив, що ці країни демонструють “сильну опозицію” стосовно запрошення Україні приєднатися до Альянсу.
- Новообраний уряд Великої Британії продовжить політику підтримки Україну у війні проти РФ.
- На саміті НАТО країни-учасниці зобов’язалися збільшити виробництво зброї та зробити боєприпаси стандартними (для їх сумісності на полі бою).
- На саміті НАТО країни Північноатлантичного альянсу представили план зміцнення ВПК.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.