Кулеба: Питання запрошення України в НАТО залишається на порядку денному
Джерело: Дмитро Кулеба в інтервʼю Крістіан Аманпур на CNN
Глава МЗС Дмитро Кулеба підтвердив, що питання запрошення України в НАТО залишається на порядку денному.
Для нас питання запрошення України в НАТО залишається на порядку денному і ми порушуємо це питання на переговорах із партнерами, насамперед зі США, — наголосив міністр.
Міністр уточнив, що мова не про негайний вступ в Альянс, а саме про запрошення, яке надішле сигнал політичної ясності та визначеності.
Я чітко бачу можливість, що надання Україні запрошення в НАТО може відбутися ще до наступного саміту Альянсу в Нідерландах в 2025 році. Ми переконані, що Україна за всіма параметрами заслуговує на отримання такого запрошення вже зараз, — пояснив глава МЗС.
“For us, the issue of the [NATO] invitation is still on the table.” @DmytroKuleba tells me “constructive ambiguity… is not constructive anymore.” And “we’re not talking about becoming NATO member tomorrow, we’re talking about extending NATO invitation today.” pic.twitter.com/2Xm0l9vPU1
— Christiane Amanpour (@amanpour) September 3, 2024
Додамо, у липні понад 150 представників американських та європейських університетів у відкритому листі підтримали вступ України в НАТО.
Зауважимо, союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня, під час саміту у Вашингтоні.
Ще у 2023 році президент США Джо Байден зауважив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Одначе, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що США та Німеччина нині є основними противниками вступу України до НАТО. Напередодні саміту НАТО у Вашингтоні Макрон зазначив, що ці країни демонструють “сильну опозицію” стосовно запрошення Україні приєднатися до Альянсу.
- Новообраний уряд Великої Британії продовжить політику підтримки Україну у війні проти РФ.
- На саміті НАТО країни-учасниці зобов’язалися збільшити виробництво зброї та зробити боєприпаси стандартними (для їх сумісності на полі бою).
- На саміті НАТО країни Північноатлантичного альянсу представили план зміцнення ВПК.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.