Китай обіцяє поглибити торгівлю з Росією, попри застереження Заходу
Джерело: Reuters
19 вересня Китай закликав до поглиблення взаємної торгівлі та інвестиційної співпраці з РФ, оскільки обидві сторони пообіцяли ще тісніші економічні зв’язки, попри несхвалення Заходу після вторгнення російських військ в Україну минулого року.
Зауважується, що 19 вересня російський міністр економічного розвитку провів “поглиблені” дискусії щодо економічної співпраці з міністром торгівлі Китаю в Пекіні, що збіглося з поїздкою глави МЗС КНР Ван І до Москви для переговорів перед візитом російського президента Володимира Путіна до Пекіна наступного місяця.
Міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао під час переговорів заявив, що китайсько-російське економічне та торговельне співробітництво продовжує поглиблюватися та стає “міцнішим” під “стратегічним керівництвом” глав двох держав.
Оскільки війна РФ проти України триває вже другий рік, а Росія перебуває під санкціями Заходу, Москва покладається на економічну підтримку Пекіна, живлячись китайським попитом на нафту та газ, а також зерно.
Пекін відкинув критику Заходу щодо його зростаючого партнерства з Москвою на тлі війни. Він наполягає, що зв’язки не порушують міжнародні норми, і Китай має прерогативу співпрацювати з будь-якою країною, яку він вибере.
19 вересня міністри G7 повторили свій заклик до третіх сторін “припинити будь-яку допомогу Росії в агресивній війні, інакше це призведе до серйозних витрат”.
- Міністри закордонних справ G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія, США) 19 вересня оприлюднили спільну заяву і закликали Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила агресію проти України.
- Китай, ймовірно, допоміг Росії облаштувати оборонні укріплення на тимчасово окупованих територіях України. На це вказує характер окремих торгових контрактів між двома країнами.
- Китай озброює Росію гелікоптерами, безпілотниками, оптичними прицілами та найважливішими металами, що використовуються в оборонній промисловості, свідчить розслідування Telegraph.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
- На нових офіційних картах Китай позначив своєю територією частину РФ.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.