Китай та В’єтнам покращують зв’язки: погоджуються посилити заходи безпеки

Джерело: Reuters

Китай спільно з В’єтнамом погодилися активізувати співпрацю з питань безпеки, намагаючись вибудовувати “спільне майбутнє”. 13 грудня президент Китаю Сі Цзіньпін завершив візит до Ханой.

Під час дводенної поїздки Сі, сусіди під правлінням комуністів, близькі в економічних зонах, однак, що мають суперечки через кордони в Південно-Китайському морі, підписали десятки договорів про співпрацю та погодилися створити більше гарячих ліній для ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій у спірних водах.

У 16-сторінковій спільній заяві країни пообіцяли тісніше співпрацювати для зміцнення зв’язків у сфері оборонної промисловості та обміну розвідданими.

Зауважується, що метою було частково запобігти ризику “кольоровій революції”, використовуючи термін для народних повстань, які сколихнули колишні комуністичні країни.

Сторони “оголосили про створення стратегічного китайсько-в’єтнамського співтовариства “спільного майбутнього” для сприяння “оновленню китайсько-в’єтнамських відносин”.

Рішення стало історичним, а приєднання до такої спільноти було “стратегічним вибором”, зазначив прем’єр-міністр Фам Мінь Чінь під час зустрічі з Сі Цзіньпіном, який цього року вперше відвідав азійську країну.

Китай і Сполучені Штати борються за вплив серед країн Південно-Східної Азії, включаючи В’єтнам, який посилив свої зв’язки із Вашингтоном до всебічного стратегічного партнерства, поставивши свого колишнього ворога на один рівень з Пекіном і Москвою.

Державний секретар США Марко Рубіо в інтерв’ю CBS повідомив, що президент Дональд Трамп планує якнайшвидше зустрітися з лідером Росії Володимиром Путіним.

Гурт Ziferblat після виступу у фіналі “Євробачення-2025” у Базелі поділився першими враженнями та висловив вдячність українцям за підтримку.

Китайський стартап Synyi AI відкрив у Саудівській Аравії першу у світі клініку, де штучний інтелект ставить діагнози та виписує рецепти пацієнтам.

Український співак Melovin до Міжнародного дня боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобією нагадав про свою бісексуальність та додав, що 17 травня для нього — це передусім день особистої гідності.

У штаті Джорджія (США) вагітна жінка, у якої констатували смерть мозку, вже три місяці перебуває на апаратах життєзабезпечення, щоб дати можливість плоду розвинутися до моменту народження. Це пов’язано зі законом штату, який забороняє аборти після виявлення серцебиття плоду.