Китай та В’єтнам покращують зв’язки: погоджуються посилити заходи безпеки
Джерело: Reuters
Китай спільно з В’єтнамом погодилися активізувати співпрацю з питань безпеки, намагаючись вибудовувати “спільне майбутнє”. 13 грудня президент Китаю Сі Цзіньпін завершив візит до Ханой.
Під час дводенної поїздки Сі, сусіди під правлінням комуністів, близькі в економічних зонах, однак, що мають суперечки через кордони в Південно-Китайському морі, підписали десятки договорів про співпрацю та погодилися створити більше гарячих ліній для ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій у спірних водах.
У 16-сторінковій спільній заяві країни пообіцяли тісніше співпрацювати для зміцнення зв’язків у сфері оборонної промисловості та обміну розвідданими.
Зауважується, що метою було частково запобігти ризику “кольоровій революції”, використовуючи термін для народних повстань, які сколихнули колишні комуністичні країни.
Сторони “оголосили про створення стратегічного китайсько-в’єтнамського співтовариства “спільного майбутнього” для сприяння “оновленню китайсько-в’єтнамських відносин”.
Рішення стало історичним, а приєднання до такої спільноти було “стратегічним вибором”, зазначив прем’єр-міністр Фам Мінь Чінь під час зустрічі з Сі Цзіньпіном, який цього року вперше відвідав азійську країну.
Китай і Сполучені Штати борються за вплив серед країн Південно-Східної Азії, включаючи В’єтнам, який посилив свої зв’язки із Вашингтоном до всебічного стратегічного партнерства, поставивши свого колишнього ворога на один рівень з Пекіном і Москвою.
- Згідно з даними Головного митного управління Китаю, китайсько-російська торгівля досягла 210,9 мільярда доларів протягом січня-листопада цього року, досягнувши мети, поставленої двома країнами у 2019 році на рік раніше запланованого.
- Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.
- Кадри, оприлюднені українськими військовими, підтверджують знищення двох всюдиходів китайського виробництва Desertcross 1000-3 поблизу Кринок у тимчасово окупованій Херсонській області, що ознаменувало помітну невдачу для Росії в триваючій війні.
- Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.
Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.
Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.