Латвія передає Україні чергову партію автомобілів, конфіскованих у нетверезих водіїв

Джерело: LSM.

Уряд Латвії ухвалив рішення про передачу Україні ще 11 автівок, конфіскованих у п’яних водіїв.

Відтак, 11 автомобілів передадуть військовій адміністрації міста Херсон, Міністерству оборони України, Арбузинській сільраді Миколаївської області, Військово-медичній академії України та Держприкордонслужбі.

Серед конфіскованих автомобілів – Mercedes Benz 2001 року випуску, BMW 535 2006 року, Mazda 3 2007 року та Volvo XC60 2009 року. Загальна приблизна вартість цих 11 автомобілів становить близько 40 тисяч євро.

Начальниця відділу закупівель та державного майна Служби державних доходів Інара Солостея повідомила, що з кожних 100 конфіскованих автомобілів близько 70 відправляють в Україну.

За її інформацією, з березня цього року загалом уряд ухвалив рішення передати Україні вже 151 автомобіль.

З них 117 передано товариству Agendum, яке забезпечує доставлення автомобілів в Україну та їх передачу українським державним установам, покриваючи всі супутні витрати.

Зазначимо, що на початку червня Латвія передала Збройним силам України 66 автомобілів, конфіскованих у водіїв, котрі кермували у нетверезому стані.

Відповідно до закону “Про підтримку цивільного населення України”, транспортні засоби Латвії можуть безоплатно передаватись у власність уряду України з метою сприяння запобіганню наслідкам надзвичайної ситуації, пов’язаної з бойовими діями в Україні та підтримкою українського суспільства. Це один зі способів допомоги Латвії Україні в боротьбі з російською агресією.

Закон дозволяє конфіскувати автомобілі у водіїв, у крові яких міститься понад 1,5 проміле алкоголю. Також кримінальна відповідальність передбачена за керування транспортним засобом або навчання управління транспортним засобом у стані сп’яніння наркотичними, психотропними, токсичними чи іншими  речовинами.

Раніше з ініціативою передати Україні конфісковані автомобілі виступило міністерство фінансів Латвії. Відповідні поправки до закону латвійський парламент ухвалив у лютому.

Міністр фінансів Арвіл Ашераденс зазначив, що від ідеї до втілення минуло більше ніж місяць. До процесу активно долучилися Служба державних доходів, уряд, комісія Сейму з оборони, внутрішніх справ і боротьби з корупцією. Своєю чергою, депутати одностайно підтримали поправки до закону про підтримку цивільного населення України.

Справу щодо замаху на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо перекваліфікували на терористичний акт. З 15 травня і дотепер справу розслідували як спробу умисного вбивства.

Колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звинуватив нардепку Марʼяну Безуглу в поширенні даних про місцеперебування генералів ЗСУ в Дніпрі, яке ворог атакував ракетами.

Речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров заявив, що інформація про інтерв’ю президента Володимира Зеленського американському журналісту Такеру Карлсону не відповідає дійсності. Раніше той брав інтерв’ю у президента РФ.

Останнім часом прикордонники фіксують все більше спроб нелегально перетнути кордон. Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко заявив, що чоловіки готові платити “перевізникам” від $3000 до $20 000.

Протягом минулої доби, 3 липня, по всій лінії фронту зафіксовано 161 бойове зіткнення.