Латвія закрила пункт перетину кордону з Білоруссю, щоб стримати нелегальну міграцію
Джерело: CNN
Латвія закрила один із двох пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю у вівторок, 19 вересня, намагаючись запобігти нелегальній міграції.
Роботу латвійського прикордонного пункту пропуску Сілене призупинено, а інші пункти пропуску з Білоруссю залишатимуться відкритими для вантажних перевезень, а також для термінових гуманітарних перевезень або екстрених ситуацій.
Про ініціативу закрити прикордонну заставу Сілене оголосив минулого тижня начальник прикордонної служби Гунтіс Пуджатс, який сказав, що ситуація “ймовірно, найбільш напружена за ці три роки з 2021”.
Напруженість на кордоні між Латвією та Білоруссю зросла після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Відомо, що у вересні цього року співробітники латвійської прикордонної служби запобігли 1773 незаконним перетинам кордону.
Самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка прем’єр-міністри трьох сусідніх країн звинуватили у створенні міграційної кризи на кордоні своєї країни, що змусило Польщу ухвалити законопроєкт про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю.
- Заступник міністра внутрішніх справ Литви Арнолдас Абрамавічюс повідомив, що 20 литовських прикордонників вирушать на допомогу Латвії, яка бореться з рекордними потоками нелегальних мігрантів.
- Уряд Литви вирішив з 18 серпня тимчасово закрити два з шести пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю, а саме – Шумскас і Тверячюс.
- У Латвії виявили, що прикордонники Білорусі зробили дірку у паркані, щоб допомогти нелегальним мігрантам пробратися через кордон.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.