Лідер Північної Кореї і Путін обмінялися листами та обіцяють розвивати їхні «довгострокові стратегічні відносини»

Джерело: Reuters

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Володимир Путін у вівторок, 15 серпня, обмінялися листами, в яких пообіцяли розвивати їхні зв’язки, які Кім назвав “довгостроковими стратегічними відносинами”.

У своєму листі до Путіна Кім Чен Ин сказав, що дружба двох країн була закріплена у Другій світовій війні з перемогою над Японією і зараз “повністю демонструє свою непереможність і могутність у боротьбі за знищення свавілля і гегемонії імперіалістів”.

“Я твердо переконаний, що дружба і солідарність … будуть далі розвинені в довгострокові стратегічні відносини відповідно до вимог нової ери. Дві країни завжди виходитимуть переможцями, рішуче підтримуючи та співпрацюючи одна з одною в досягненні спільної мети та справи”, – вказано в листі Кіма.

Путін у своєму посланні Кіму також пообіцяв зміцнювати двосторонні зв’язки.

“Я впевнений, що ми будемо зміцнювати двостороннє співробітництво в усіх сферах заради добробуту двох народів і міцної стабільності та безпеки Корейського півострова і всієї Північно-Східної Азії”, – сказав Путін.

Лідери Південної Кореї, Сполучених Штатів і Японії збираються обговорити безпекову співпрацю щодо Північної Кореї, України та інші питання на тристоронньому саміті 18 серпня в Кемп-Девіді.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.