Львівський апеляційний суд постановив поновити Фаріон на посаді професорки університету
Джерело: кореспондентка “Суспільного”
Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук “Львівської політехніки”.
Сьогодні, 29 травня, на засіданні відбулися судові дебати. Адвокат Ірини Фаріон закликав суд скасувати рішення суду першої інстанції, а представник університету наголосив, що рішення Галицького районного суду є законним.
“Враховуючи те, що Ірина Фаріон – науково-педагогічний працівник, вона виконує виховні функції. За висловлювання про російську мову серед військовослужбовців університет ухвалив рішення про звільнення. Те, що зазначають в апеляційній скарзі – це виключно їхня позиція і їхнє бачення розвитку подій. Як дасть оцінку суд – від того будемо відштовхуватися”, – сказав начальник юридичного відділу “Львівської політехніки” Андрій Мороз.
Своєю чергою, Ірина Фаріон у залі суду заявила, що ніде не доведено морального проступку, який вона нібито вчинила, й поставила питання, чому її так швидко звільнили, враховуючи, що комісія мала завершити свою роботу 22-го числа, проте професорку звільнили 15-го.
“Тобто, проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм – під тиском МОН, конкретної персони – Лісового. Про це свідчить його реакція – неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон”, – сказала професорка.
Вона додала, що якщо суд не ухвалить рішення на її користь, то наступний крок – Верховний Суд.
Відтак, згідно з рішенням судді, апеляційну скаргу Ірини Фаріон на рішення Галицького районного суду міста Львова задовольнили частково.
Накази ректора НУ “Львівська політехніка” про звільнення Ірини Фаріон від 15 листопада та 28 листопада визнали незаконними та скасували. Суд постановив поновити її на посаді, а також стягнуть на її користь 123 тисячі 927 гривень за період вимушеного прогулу.
“Я щаслива, що право існує окремо від політики. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку. Не йдеться про мене, йдеться про те, щоби працювали закони, щоби ніхто не дозволяв собі під тиском зверхників ці закони змінювати. Я дякую колегії суддів за обґрунтоване рішення. Є дуже багато сил, які хотіли би, щоби я не повернулася в політехніку, а мені дуже подобається йти проти сил, яким я не подобаюся”, – сказала після оголошення вироку Ірина Фаріон.
Рішення апеляційного суду ще можуть оскаржити у Верховному Суді, проте представник “Львівської політехніки” заявив, що спершу переглянуть повний текст рішення, а тоді будуть думати про наступні кроки.
Довідково: 15 листопада глава МОН Оксен Лісовий повідомив, що Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ підписав ректор. Днем раніше у Львові студенти цього вишу вийшли на мітинг проти викладачки, мовознавиці та народної депутатки України VII скликання.
Акцію протесту спричинила низка скандалів, пов’язаних із Фаріон. Зокрема вона негативно висловилась про російськомовних захисників України та опублікувала дані студента з тимчасово окупованого Криму, що призвело до його арешту з боку РФ.
У відповідь на “злив” особистих даних омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що звернувся до СБУ. Сама Фаріон вважала, що претензії через цю справу пов’язані зі спробою влаштувати “чергову провокацію” проти неї.
Відповідаючи на критику, Фаріон заявляла, що боротьба з російською мовою всередині держави “важливіша, ніж боротьба на нульовій позиції”.
- Мовознавиця Ірина Фаріон вважає, що з Адміністрації президента надали “пряму вказівку” на її звільнення з Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”.
- Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила серію експертиз, спрямованих на вивчення висловлювань і публікацій викладачки, мовознавиці та народної депутатки України VII скликання Ірини Фаріон.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.