Литва спорядила Україні новий пакет військової допомоги
Джерело: пресслужба Міноборони Литви
28 вересня Міністерство оборони Литви оголосило про передачу нової партії військової допомоги Україні.
Зауважується, що новий пакет допомоги місить боєприпаси, логістичне та інше обладнання для українських армійців.
У відповідь на запити України цього року Литва вже спорядила 155-мм боєприпаси, бронетранспортери М577, бронетранспортери М113, системи протидії безпілотникам, зимове спорядження та комплекти теплого одягу, боєприпаси до протитанкового гранатомета Carl Gustav, системи дистанційного підриву RISE-1, генератори, навантажувачі, причепи, розкладні ліжка та іншу допомогу.
Тоді як з початку повномасштабної війни Литва надала Україні військову допомогу на суму понад 683 мільйони євро. Загальна підтримка України з боку Литви є довгостроковою і перевищила 1 мільярд євро.
Додамо, 18 вересня міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас представив інформацію про додаткову військову підтримку України на закритому засіданні Комітету Сейму з питань національної безпеки і оборони.
За словами міністра оборони, цього року Литва вже надала Україні допомогу на 153 млн євро.
За допомогою додаткових 10 млн євро країна планує зробити свій внесок у виробництво ракетного безпілотного комплексу “Паляниця” в Україні, поставить радари, обладнання для розмінування, системи ППО малої дальності.
Ми шукаємо на ринку системи ППО малої дальності, які можна буде купити та передати. У такому разі не буде необхідності відмовлятися від своїх ресурсів, – наголосив Касчюнас.
За його словами, підтримка України ґрунтується на трьох ключових засадах: мінімальне використання ресурсів литовської армії з обов’язковою подальшою компенсацією, планування майбутніх потреб України та сприяння розвитку литовської оборонної промисловості. Як приклад, міністр навів виробництво литовських дронів.
Литва зобов’язується щорічно виділяти Україні щонайменше 0,25% свого ВВП на військову допомогу, що наразі становить близько 190 мільйонів євро. З початку російської повномасштабної агресії країна вже надала Україні допомогу у розмірі 2% свого ВВП.
- Литва може передати Україні 17 пожежних машин, які раніше призначались для Зімбабве, але були затримані через санкції. Про це розповіла генеральний прокурор Литви Ніда Грюнскене.
- 26 червня президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що країна виділить не менш 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України.
- Литовський оператор електростанцій Ignitis Gamyba уклав угоду з українським оператором розподільчих мереж щодо передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3.
- В п’ятницю, 28 червня, в Міністерстві енергетики України повідомили, що Литва передасть Україні потужний автотрансформатор.
Китай закриває ключові нафтові порти на сході країни для танкерів, що перебувають у санкційних списках США.
На прохання глави РФ Володимира Путіна його ініціали вигравіювали на ланцюжках до хрестів, які отримають учасники повномасштабного вторгнення в Україну, що командують військовими підрозділами РФ.
Адміністрація Байдена готується оголосити про масштабний, остаточний пакет військової допомоги для України в межах візиту міністра оборони Ллойда Остіна до Німеччини 9 січня. Під час цього візиту Остін зустрінеться з представниками близько 50 країн-партнерів у форматі “Рамштайн”.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп заявив, що повномасштабна війна Росії проти України нині “набагато складніша” і надалі може загостритися.
Станом на 6 січня росіяни у тимчасово окупованому Криму незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 – кримські татари.