Маріупольці поділилися враженнями після перегляду оскароносного фільму Чернова

Джерело: блогерка Samarska

Під короткими відео з оскароносного фільму Мстислава Чернова “20 днів в Маріуполі” своїми історіями та спогадами поділилися самі маріупольці.

Зокрема коментарі жителів Маріуполя опублікувала на своїй особистій сторінці блогерка Samarska.

“Я побачила свій будинок у кадрі і робила скриншоти – не могла спинитися. Він розвалений уже, але хоч щось, на памʼять”, – написала одна з глядачок.

Історію своєї мами також розповіла одна з мешканок міста.

“Моя мама в дитсадку десятки років пропрацювала. І на тому епізоді, де діти в підвалі, вона так вдивлялася і шепотіла: хоч би всі мої вижили, хоч би всі мої вижили”, – написала вона.

Дехто поділився власними спогадами про останні дні в Маріуполі: “Я зараз згадую і думаю: як же ми виїхали??, “А я думаю: як ми вижили?”

Водночас блогерка оприлюднила декілька кадрів з фільму.

Фото: Samarska

Фото: Samarska

Фото: Samarska

Фото: Samarska

“Мені здається, тільки маріупольці й коментували. Інші ніби не мали морального права коментувати”, – зазначила вона.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.