Мелоні обіцяє «відновити» співпрацю з Китаєм

Джерело: Reuters

28 липня прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні пообіцяла “відновити” співпрацю з Китаєм, підписавши трирічний план дій під час свого першого офіційного візиту до Пекіна після вступу на посаду.

Мелоні, котра очолює правий уряд з 2022 року, оголосила про це під час зустрічі з прем’єр-міністром Китаю Лі Цяном. Нині Рим прагне покращити торговельні зв’язки з Пекіном після того, як торік країна вийшла з інвестиційної схеми президента КНР Сі Цзіньпіна “Один пояс, один шлях”.

Італійська прем’єрка зауважила, що її п’ятиденна поїздка була “демонстрацією волі розпочати новий етап, відновити нашу двосторонню співпрацю”. План зокрема передбачає тестування нових форм співпраці, додала вона.

Також Мелоні повідомила, що меморандум про промислову співпрацю, підписаний Італією та Китаєм, охоплює стратегічні промислові сектори, такі як електромобілі та відновлювані джерела енергії.

Своєю чергою, Лі Цянь вказав на “взаємовигідну співпрацю між малими та середніми підприємствами в галузях суднобудування, аерокосмічної галузі, енергетики, штучного інтелекту”.

Зауважимо, у грудні 2023 року Італія офіційно повідомила Китай, що виходить з ініціативи “Один пояс, один шлях” (BRI), відкидаючи побоювання, що цей крок може зіпсувати відносини та завдати шкоди італійській економіці, повідомили урядові джерела.

У 2019 році Італія стала першою і поки що єдиною великою західною державою, яка приєдналася до програми торгівлі та інвестицій, ігноруючи попередження Сполучених Штатів про те, що це може дозволити Китаю взяти під контроль чутливі технології та життєво важливу інфраструктуру.

Однак, коли прем’єр-міністерка Джорджія Мелоні вступила на посаду, то заявила, що хоче вийти з угоди, яку підтримував президент Сі Цзіньпін, пояснивши, що вона не принесла Італії значних здобутків.

Італійський експорт до Китаю минулого року становив 16,4 мільярда євро з 13 мільярдів євро у 2019 році. Натомість згідно з італійськими даними, китайський експорт до Італії зріс до 57,5 ​​мільярда з 31,7 мільярда за аналогічний період.

Основні торговельні партнери Італії по єврозоні Франція та Німеччина експортували значно більше до Китаю минулого року, попри те, що вони не були частиною BRI, яка побудована за зразком старого Шовкового шляху, що з’єднував Китай із Заходом.

Читайте також: Європа знехтувала ініціативою Китаю «Один пояс, один шлях» через дружбу Сі та Путіна

Попри те, що вони були частиною BRI, уряди в Римі висловлювали свої сумніви щодо угоди, накладаючи вето на деякі запропоновані поглинання або обмежуючи вплив китайських компаній на італійських підприємців.

  • 2 вересня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що торгівля з Китаєм не покращилася, як очікувалося, після того, як Рим приєднався до пекінської ініціативи “Один пояс, один шлях”.
  • Путін більше не може розраховувати на своїх друзів в Італії – Politico.
  • Італія планує придбати танки Leopard 2 німецького виробництва, аби посилити свої сухопутні сили після російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Фахівці ГУР спільно з Міністерством закордонних справ України посприяли евакуювання українців з території Сирії.

Netflix поділився першим поглядом на другий сезон серіалу “Венздей”.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 20 вересня, ще на семи напрямках фронту тривають боєзіткнення. З початку доби відбулося 190 боїв.

Знову збільшилась кількість поранених внаслідок обстрілу РФ Харкова. Наразі відомо про сім постраждалих, з них двоє дітей 10 та 12 років.

Сполучені Штати готують пакет військової допомоги Україні на 375 мільйонів доларів, повідомили Reuters у п’ятницю, 20 вересня, два американських посадовці.