Мінфін США підозрює 100 суден у порушенні нафтових санкцій проти Росії – Reuters

Джерело:  Reuters

Мінфін США вказав на можливе порушення нафтових санкцій проти Росії з боку судновласників, яким надіслано листи з проханням надати інформацію щодо 100 підозрюваних суден.

“Міністерство фінансів США надіслало повідомлення компаніям, що займаються управлінням суднами, з проханням надати дані про 100 суден, які підозрюються в порушенні західних санкцій щодо російської нафти”, – йдеться у повідомленні.

За словами джерела агентства, який бачив документи, повідомлення  надісланно в п’ятницю, 10 листопада, Управлінням з контролю за іноземними активами (OFAC) судновласникам в близько 30 країнах, що стало “найбільшим кроком такого роду з боку США з того часу, як Вашингтон і його партнери запровадили верхню межу цін, спрямовану на обмеження доходів Москви від продажу нафти як покарання за її вторгнення в Україну”.

Згідно з джерелом, однією з компаній, які отримали запит на інформацію від OFAC, стала турецька компанія Beks Shipping.

Як розповіли у виданні, міністерство фінансів США нині не коментує цю інформацію.

“Хоча ми не підтверджуємо і не коментуємо розслідування або примусові дії, відомство прагне забезпечити дотримання верхньої межі ціни і скоротити ресурси Росії для війни проти України”, – зауважив представник Мінфіну США.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.