Мінфін США підозрює 100 суден у порушенні нафтових санкцій проти Росії – Reuters
Джерело: Reuters
Мінфін США вказав на можливе порушення нафтових санкцій проти Росії з боку судновласників, яким надіслано листи з проханням надати інформацію щодо 100 підозрюваних суден.
“Міністерство фінансів США надіслало повідомлення компаніям, що займаються управлінням суднами, з проханням надати дані про 100 суден, які підозрюються в порушенні західних санкцій щодо російської нафти”, – йдеться у повідомленні.
За словами джерела агентства, який бачив документи, повідомлення надісланно в п’ятницю, 10 листопада, Управлінням з контролю за іноземними активами (OFAC) судновласникам в близько 30 країнах, що стало “найбільшим кроком такого роду з боку США з того часу, як Вашингтон і його партнери запровадили верхню межу цін, спрямовану на обмеження доходів Москви від продажу нафти як покарання за її вторгнення в Україну”.
Згідно з джерелом, однією з компаній, які отримали запит на інформацію від OFAC, стала турецька компанія Beks Shipping.
Як розповіли у виданні, міністерство фінансів США нині не коментує цю інформацію.
“Хоча ми не підтверджуємо і не коментуємо розслідування або примусові дії, відомство прагне забезпечити дотримання верхньої межі ціни і скоротити ресурси Росії для війни проти України”, – зауважив представник Мінфіну США.
- США намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.