Міноборони запроваджує новий алгоритм рекрутингу до лав ЗСУ: деталі
- Зображення: Міноборони
- Зображення: Міноборони
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони запроваджує новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України.
У відомстві зазначили, що алгоритм рекрутингу до лав ЗСУ покликаний замінити застарілі підходи – на зрозумілий механізм добровільного долучення до військової служби через центри рекрутингу та онлайн.
Алгоритм зарахування на військову службу:
Перший етап – вибір посади та військової частини. Всі охочі можуть обрати посаду й військову частину у рекрутерів, у центрах рекрутингу на базі ЦНАПів, на онлайн-платформах, на сайтах військових частин, у рекрутингових центрах окремих військових частин чи в ТЦК СП.
Другий етап – співбесіда та комунікації з військовою частиною. Після обрання посади відбуваються комунікації з військовою частиною. Також кандидат повинен пройти співбесіду, перевірку фізичної підготовки та психолого-діагностичне тестування.
У результаті кандидат має отримати рекомендаційний лист від в/ч. У документі вказується, чи входить така в/ч до переліку пріоритетного комплектування (він формується та оновлюється Генеральним штабом ЗСУ).
Зазначається, що наявність частини у списку можна з’ясувати у центрах рекрутингу, рекрутерів та ТЦК СП.
Згідно з новим алгоритмом, якщо частина входить до переліку пріоритетного комплектування, виданий рекомендаційний лист є обов’язковим до врахування при подальшому оформленні особи.
Третій етап – оформлення у ТЦК СП. Зазначається, що кандидат (як за мобілізацією, так і на контракт) має відвідати ТЦК СП – для уточнення облікових даних; проходження ВЛК; проходження відбору та формування особової справи.
Якщо ж під час відбору визначається невідповідність кандидата обраній посаді, йому/їй пріоритетно пропонуються інші посади в обраній військовій частині.
Четвертий етап – направлення для проходження військової служби. Якщо кандидат має досвід проходження військової служби протягом останніх 10 років та відібраний за прямою (спорідненою) ВОС, він отримує направлення безпосередньо до визначених військових частин відповідно до наданих рекомендаційних листів.
Якщо кандидат не має досвіду, його відправляють до відповідного навчального центру, навчального батальйону резерву, на курси підвищення кваліфікації для проходження базової загальновійськової підготовки, та подальшого направлення до визначеної військової частини.
“Забороняється НЦ, органам військового управління та ТЦК СП здійснювати направлення особового складу, який закінчив підготовку відповідного рівня, до інших в/ч, окрім в/ч пріоритетного комплектування відповідно до наданих рекомендаційних листів”, – зазначили у Міноборони.
- У Львові запустили перший в Україні Центр рекрутингу для вступу до Збройних сил України. Ця установа діє незалежно від центрів комплектування за ініціативою Міністерства оборони України та Львівської міської ради.
- У Міністерстві оборони повідомили про початок проєкту з рекрутингу до Збройних сил України.
- У Міністерстві оборони розповіли про перші результати рекрутингу до Сил оборони України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.