Між Зеленським і Байденом зросла напруга через мобілізацію в Україні – ЗМІ

Джерело: The Telegraph

Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.

Останнім часом у США все частіше лунають заклики до України знижувати мобілізаційний вік до 18 років. Аргументують це тим, що нестача особового складу на фронті стає критичною, що, за оцінками, дозволяє Росії утримувати ініціативу на сході. Крім того, у Вашингтоні побоюються, що в разі перемоги Дональда Трампа на виборах військова підтримка України може зменшитися.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час нещодавньої зустрічі НАТО в Брюсселі зазначив, що для утримання фронту потрібні не лише фінансування і боєприпаси, а й людські ресурси. У своїх коментарях він підкреслив, що залучення молодших людей до бойових дій є важливим, зауваживши: “Зараз 18-25-річні не воюють”.

Зеленський у своїх публічних заявах натякнув на незгоду з таким підходом. Він акцентував на важливості збільшення постачання зброї та зниження військового потенціалу Росії, а не зміни мобілізаційного віку. Деякі коментарі українського президента у США розцінили як критику на адресу Байдена.

За інформацією джерел, розбіжності у позиціях підкріплюються демографічними ризиками, які викликає мобілізація молодших вікових груп. Враховуючи структуру населення України, чисельність 18-25-річних значно менша, ніж старших поколінь, що створює потенційну загрозу для демографічної ситуації в майбутньому. Вже зараз мобілізаційний вік знижено з 27 до 25 років.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.